Kategorie: výsledky/results 2003

CZECH INTERNATIONAL CZECH DERBY 4. - 6. 7. 2003

výsledky

greyhound

Páteční semifinálový program sledovala řada návštěvníků ,včetně známých osobností veřejného života, pozvaných generálním sponzorem dostihu. Na startu se představili greyhoundi z Holandska, Belgie,Polska,Slovenska, Maďarska a Česka.

V prvním semifinále s jistotou zvítězila favoritka celého Derby Vigorous Carera ,v letošním nejlepším čase 32.66. Pro druhou postupovou příčku do finále si doběhla Pineapple Vera. Stínem běhu bylo obnovené svalové zranění loňského finalisty ME Valami Red Fox.

Ve druhém semifinále postoupili do finále podle předpokladu Cooliska Ban a Heartland Narcotic.

Ve třetím semifinále si  postupové příčky zajistili ,vítězstvím  Sikara a také druhý v cíli Aldo z Měňan, jenž předčil matně běžící Vigorous Wish a Heartland Frozen.

Graded sprint na 300m vyhrál Elbony Dancer o tři délky před Supersonic Laurou.

Finálová neděle měla na programu rovněž  Summer Trophy- pro psy , na něž nezbylo místo ve finále ani consolation. V tomto dostihu vyhrála HST Amber Top před HST Armagedonem. HST Baby Doll byla mezinárodní jury diskvalifikována.

Derby Consolation jistě vyhrál belgický Quiet Valley, který si ,stejně jako druhá v cíli Vigorous Wish,  napravili reputaci po slabších páteční bězích.

Finále Derby nakonec přineslo překvapivé vítězství belgické Pineapple Vera. Ve finálovém běhu měli v první zatáčce problémy  všichni psi a protilehlá rovina prakticky určila pořadí, které se udrželo až do cíle. Překvapivě neměla sílu na to, aby vedoucí Veru předběhla ani favoritka Carera ani Sikara a ani Ban, kterého Derby nezastihlo v nejlepší pohodě. Za zmínku jistě stojí to, že první čtyři v cíli byly feny(všechny rovněž černé).
Vítězka si odnesla řadu cen a také prémii pro vítěze 15 000 Kč.

Ve Federation Sprintu se po dlouhé pauze na start postavil Terezas Somebody.  Jisté vedení v dostihu a hlavně naděje na další dostihovou kariéru definivně skončily mezi zatáčkami recidivou zranění. Dostih vyhrál Elbony Dancer před Icy Far Seeing Argument.

whippet

Sobotní program byl vyhrazen semifinálovým běhům Derby a Federation Sprintu, dostihu druhé kategorie.

V prvním semifinále vyhrál  Handy Supersonic(b.č.) před Icetrack Supersonic a pro třetí postupovou příčku do finále si doběhl Anúbis Ozzmosis.

Ve druhém semifinále zvítězil Husky Supersonic(20.41), o další místa pak svedli vyrovnaný souboj Esposito Supersonic, Harmon Supersonic a Butragueňo Ticking Timebomb, jemuž zůstal "Černý Petr" a finále mu těsně uniklo.

V prním semifinále fen vyhrála Ioupi Supersonic(20.80) před Display Supersonic. Třetím místem si finálovou účast zajistila Boogie -Woogie Ionmhain Norman.

Pro vítězství v druhém semifinále si doběhla ve velmi rychlém čase High Hope ze Spingbart(20.12), druhé místo pak patřilo Blamage Ticking Timebomb a třetí Far Star Horská Hvězda.

Ve Federation sprintu v prvním semifinále vyhrál Ironheart of Champs Runners(20.52),před Bosco Neuvan a Delightful Bohemia Snap Dog. Ve druhém semifinále byl první cíli Dick Tracey Bohemia Snap Dog(20.77) před Calgary Supersonic a Hiltonem Supersonic.

V nedělním cosolation Federation Sprintu zvítězila Doris Day Bohemia Snap Dog před Res Poloniae Avanti.

V consolation Derby fen předvedla výborný běh vítězná Lambada Aviaticus a odsunula na další místa Európu Ayort Back a Chicitu Supersonic.

V consolation Derby psů předstihl v cílové rovině vedoucího Christophera Supersonic Henley Supersonic a zvítězil.

Finále Federation sprintu přineslo témeř současný doběh vítězného Dicka Tracey(20.812) a druhého Delightful Bohemia Snap Dog(20.814). Třetí místo pak zbylo ,po kolizi v zatáčce, pro favorita běhu Ironheart of Champs Runners.

Finále Derby fen bylo velmi "kontaktní" a tak se celkem překvapivou vítězkou stala Far Star Horská Hvězda, která ovšem běžela velmi dobře a raritou je , že tento dostih vyhrála už potřetí. Druhou v cíli High Hope ze Spingbart a pátou Display Supersonic dělila jedna délka.

Finále Derby psů měl nejlépe zozběhnuté Husky Supersonic, v první zatáčce se však už do vedení dostal favorit dostihu Handy Supersonic a vítězství uhájil před  Icetrack Supersonic a nakonec třetím Husky Supersonic.