Kategorie: výsledky/results 2004

GREYHOUND & PET WORLD SPRING PRIZE 13.6.2004

výsledky

V dostihu na 485m v ceně České dostihové federace  se do první zatáčky dostali psi  prakticky současně a došlo k těsnému kontaktu. Ze sevření se nejlépe vymanila Terezas Marion a na protilehlé rovině si vypracovala dostatečný náskok. Vyhrála před dobře finišující Feherhegyi Futo Lady o pět a půl délky.

V Greyhound & Pet World Spring Prize na 485m skvěle vystartoval Kengyelfuto Fly Magic a také z vnitřního boxu Angel Face Eridamus Star. Ostatní psi hodně tratili ve vzájemných kontaktech. Favorit tohoto běhu Feherhegyi Futo E-mail zakopl hned po startu a ztratil prakticky všechny šance. Jisté vítězství o sedm délek získal Fly Magic, na druhé místo se probojovala v závěru Feherhegyi Futo Suzy a odsunula na třetí příčku  Angel Face.
 
V hlavním dostihu na 360m současně výborně odstartovali Kengyelfuto Kuruc a Florida Polly. Protilehlá rovina patřila Polly, která si vypracovala dvoudélkový náskok. V následujících zatáčkách pak znovu tvrdě útočil Kuruc, avšak Polly odolala a na cílové čáře pak byla o jeden a čtvrt délky rychleji.
 
Nádherný souboj spolu svedli v Ceně ČDF na 360m veteráni Rugged Coast a Heartland Frozen. Praktricky bok po boku absolvovali celý dostih , v závěru byla silnější Frozen a zvítězila o jeden a čtvrt délky.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Semifinálové běhy whippetů psů vyhráli Harmon Supersonic , Handy Supersonic a Anúbis Ozzmosis. Postoupit do finále bylo velmi těžké, vzhledem ke kvalitě psů  na startu.
 
V semifinále whippetů fen zvítězily Aura Black Arrows a Európa Ayort Back.
 
Finálový program pro whippety odstartovali veteráni, v krásném běhu bojovali vyrovnaně o vítězství Display Supersonic , Calgary Supersonic a Bosco Neuvan. V závěru feny odolaly finiši Bosca a v těsném doběhu zvítězila Display. Druhá Calgary o krátkou hlavu porazila Bosca.
 
V invitation běhu pro vyřazené whippety zvítězila o krk Chicita Supersonic před Infernem Supersonic.
 
V Consolation whippetů psů si částečně spravili chuť, po vyřazení v semifinále, Ironheart of Champs Runners a Husky Supersonic. Ironheart vyhrál o tři a čtvrt délky.
 
Ve finále fen nejlépe vystartovala Európa Ayort Back. V rovině se do vedení dostala Ioupi Supersonic a postupně zvyšovala svůj náskok.  Mezi zatáčkami však přišel „mentální zkrat“ a Ioupi  zpomalila a odběhla ze stopy a Európa měla volnou cestu za vítězstvím, které bezpečně získala. Druhá doběhla Ioupi před třetí Far Star Horská hvězda.
 
Absolutní fantazie z pohledu diváka se odehrála ve finále whippetů psů. V úvodních metrech profitoval z nejlepšího startu Caniggia Ticking Timebomb. Prakticky celé pole mělo v úvodu několik vzájemných kontaktů, na nějž nejvíce doplatili Handy a Henley Supersonic. V protilehlé rovině měli největší zrychlení Harmon Supersonic a Icetrack Supersonic a těsně vedli až do peslední zatáčky , kde se postupně dostával do čela pozdější vítěz Anúbiss Ozzmosis. V mimořádně vyrovnaném běhu se pak na druhou pozici na cílové čáře dostal Caniggia Ticking Timebomb. Anúbis zvítězil o dvě délky , mezi druhým Canniggiou , třetím Harmonem a čtvrtým Icetrackem rozhodovala vždy krátká hlava.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Za tři týdny nás čeká Mistrovství České republiky a nezbývá než si přát, aby měly dostihy alespoň  stejně vysokou a lépe i vyšší sportovní úroveň jako ty právě proběhlé.  Příjemná sportovní atmosféra a velmi dobré podmínky závodiště budou jistě samozřejmostí.