Kategorie: výsledky/results 2004

CZECH CHAMPIONSHIP - 3.7.2004

výsledky

Kengyelfuto Kuruc byl  favoritem mezi greyhoundy psy. Neměl příliš dobrý start, avšak vyhnul se kontaktům v první zatáčce a v druhé polovině dostihu jen zvyšoval svůj náskok a zvítězil o devět délek. Ostatní pole mělo těžký průběh dostihu . Druhý protnul cílovou pásku Alaszka of Night Shadow a o dvě délky porazil debutanta na této distanci, mladého Autumn Tango Elsandy.

Mezi greyhoundy fenami nebyla výrazná favoritka. Dobrý start a zrychlení předvedly Florida Polly a Terezas Marion. Horší start a pak rovinu měly naopak Lagavulin a také Feherhegyi Futo Suzy. Ve druhé čtvrtině dostihu se krátce před vedoucí Polly dostala Marion, jinak však Polly držela první pozici a po boji zvítězila o délku před Marion. Třetí proběhla cílem po výrazném finiši o jeden a půl délky Lagavulin. Na maďarskou Futo Suzy zbylo čtvrté místo.
 
Sprint Trophy bylo prakticky celou distanci soubojem mezi Valámi Don´t Know Who a Heartland Frozen. O půl délky zvítězil Don´t Know Who. Třetí příčku pak obsadil mladý Ares Elsandy.
 
V kategorii whippetů veteránů se očekával velmi vyrovnaný průběh dostihu. Výjimečný start měl Bosco Neuvan a okamžitě získal znatelný náskok. Na dalších pozicích probíhal boj až do cíle. Bosco vyhrál, na druhé místo se propracovala Display Supersonic, třetí o délku byla v cíli Calgary Supersonic, která v závěru odsunula na čtvrtou příčku o půl délky Czechmana Supersonic.
 
Consolation whippetů vyhrál překvapivě maďarský Dévaj Iram.
 
Ve finále whippetek skvěle vyrazila z boxů Far Star Horská hvězda a rychle si vypracovala několikadélkový náskok . Ioupi Supersonic naopak o několik délek zaostala za dalšími soupeřkami. Far Star zvítězila o tři délky před Ioupi.  Ostatní feny sváděly v první polovině dostihu vyrovnaný souboj o další pozice. Na bronzový stupínek nakonec dosáhla mladá Follow Me Bohemia Snap Dog.
 
Ve finále whippetů psů měl nejlepší start Henley Supersonic , ale brzy se do vedení dostal Handy Supersonic, ten pak vedl do poslední zatáčky, kde se dopředu, tradičně ze zadní pozice, dostal pozdější vítěz Anúbis Ozzmosis. Ten zvítězil o tři délky před Handym . Třetí příčku obsadil Henley o tři délky zpět. O půl délky zpět pak zůstali ostatní, téměř shodně dobíhající psi.
 
Šampionát přinesl několik nádherných běhů a výkonů a řada našich psů teď směřuje své úsilí k nadcházejícímu Mistrovství Evropy. Pak nás čeká Sprint Championship a pátý ročník Českého Derby se statisícovou dotací.