Kategorie: výsledky/results 2004

CZECH DERBY - Federation Sprint 28.-29.8.2004

výsledky

Pátý ročník Českého Derby proběhl minulý víkend  a lze bez nadsázky říct, že to bylo Derby nejkvalitnější v naší historii. Na start se postavili greyhoundi z mnoha evropských zemí a jak už bylo z losování patrné, postup do finále byl mimořádně těžký, protože finálových míst je pouze šest.
Bohužel veterinární kontrolou neprošli dva psi a tak jejich místa v semifinále zůstala prázdná.

V prvním semifinále se trablům v první zatáčce vyhnula dobře startující Cooliska Cailin a dokázala ,trochu překvapivě, vedení udržet až do cíle.. Heartland  Frozen , běhající ve svém věku v úžasné formě, držela druhou pozici na protilehlé rovině, pak se však na tuto postupovou příčku již protlačila Florida Polly. Favorit tohoto běhu Tyrconnell King, nedávný vítěz ME, se zdaleka neprosadil a  nezbylo na něj místo ani v Consolation.

V druhém semifinále o vítězství bojovali bok po boku Vigorous Brandon a Ponties Dream. O hlavu zvítězila holandská fena. O další místa pak s odstupem tří délek sváděli souboj Heartland Narcotic a Cooliska Ban.

Ve třetím semifinále běželi hlava  hlava na špici Vigorous Destiny a Kengyelfuto Fly Magic. Po špatnám začátku , již tradičně mohutným finišem, obsadila třetí příčku Lagavulin. Vigorous Carera neměla v tomto běhu šanci a  jen těsně uhájila místo v Consolation, před mladým Autumn Tango Elsandy.

Ve Federation Sprintu vyhráli semifinále Valami Don´t Know Who a Callmebest L´Intrepide Masque.

V Consolation Federation Sprintu lehce zvítězila Terezas Milky (17.62).
Finále tohoto dostihu bezpečně ovládl a jistě zvítězil Callmebest L´Intrepide Masque (17.62). V semifinále nejrychlejší Valami Don´t Know Who, doběhl až pátý.

V Derby Invitation si pro vítězství ,v dobrém čase 30.63, doběhl Autumn Tango Elsandy.

V Consolation Derby od startu opět skvěle běžela Heartland Frozen a pouze v závěru těsně podlehla silně finišující Lagavulin (30.45)o ¾ délky. S odstupem dvou délek si třetí místo zajistila Heartland Narcotic.

Ve finále Derby bylo těžké určit favorita. Nedobrý los ,ze svého pohledu, měli Ponties Dream a Florida Polly. Otázkou bylo , zda předvede stejný výkon jako semifinále Kengyelfuto Fly Magic.
Start se nejlépe , stejně jako v sobotu, podařil Cooliska Cailin , do zatáčky však nabíhali psi v rozmezí jedné jediné délky. Zatáčku skvěle „ustřihnul“ Fly Magic, své šance tam naopak ztratila Florida Polly, jenž pak nabíhala do protilehlé roviny beznadějně poslední. Na této rovině už byl ve vedení Fly Magic , pronásledován Ponties Dream a Vigorous Brandon. Florida Polly se dostala zpět do dostihu ,svou tradičně vynikající rychlostí na této rovině. V posledních zatáčkách pak o vítězství bojovali Kengyelfuto Fly Magic a Ponties Dream . Vigorous Brandon a Florida Polly pak těsně soupeřili o další dvě místa. Senzačně nejvíce sil měl  Fly Magic a vyhrál, navíc v novém rekordu 29.89.

Těžko by se v posledních letech hledal na kontinentě (kromě Evropského Derby) lépe obsazený dostih, než letošní České Derby. Skvělí psi , fantastická atmosféra , nádherné ceny, 20000,-Kč pro vítěze…Co víc si přát ?

Semifinále whippetů vyhráli Far Star Horská hvězda , Ioupi Supersonic , Harmon Supersonic a Anúbis Ozzmosis.
___________________________________________________________________

Finálový běh veteránů přinesl vyrovnaný souboj do posledních metrů . Anda Vanda Inventum zvítězila (19.56) o půl délky před belgickou Xenia Del Abokhan.

Finále mezi fenami pro sebe v závěru rozhodla Far Star Horská hvězda a vyhrála (19.47) tento dostih, neuvěřitelně, již počtvrté.

Ve finále psů nejlépe odstartoval Husky Supersonic a po skvělém běhu zvítězil (18.99). Ironheart of Champs Runners si doběhl pro druhé místo.