Kategorie: výsledky/results 2004

Greyhound Puppy Derby & St. Leger - Whippet Derby - 2.10.2004

výsledky

Autumn sprint byl poznamenán několika kontakty . Všem problémům se vyhnul zvnějšku běžící HST Amazing Dream a jistě si tak doběhl pro vítězství, před druhou v cíli Supersonic Laurou.

V Greyhound Puppy Derby byl favoritem Autumn Tango Elsandy . V první zatáčce byl na vedoucí pozici , těsně sledován Axel Tango Elsandy a Kengyelfuto Freak. V protilehlé rovině běželi téměř vyrovnaně Freak a Autumn Tango. Ve třetí zatáčce  však, po vzájemném kolizi  uvolnili místo u hrazení a třetí vzadu, Axel Tango toho hezky využil a doběhl si pro vítězství. Druhý pak skončil Freak o délku před Autumn Tango.
 
St.Leger byl obsazen šesti fenami. Absolutně senzační start a rovinu měla Hurricannes Vienna . Naopak horší pozici ve vyrovnaném poli měli v první zatáčce Miss Lagavulin a Terezas Marion. Dobrou pozici tam neudržela Terezas Milky. Nejlépe se touto pasáží dostihu propracovala Heartland Frozen . Do třetí zatáčky nabíhala jistě první Vienna , na druhou pozici se již dostala Florida Polly. Toto pořadí vydrželo až do cíle, kde se na konečnou třetí příčku, silným finišem, před Frozen dostala Miss Lagavulin. Vienna zvítězila v druhém nejrychlejším čase sezóny.
 
¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Ve vyřazovacím Supersprintu se do finálové dvojice probojovali Iago Supersonic a Dévaj Sir Edwin. Sir Edwin byl ve finále úspěšnější a zvítězil.
 
Ve Whippet Puppy Derby, podle předpokladů, zvítězila neohroženě Blue Diamond Inentum. Pro druhé místo si doběhla Follow Me Bohemia Snap Dog před třetí Kiki Supersonic.
 
Veterán Derby vyhrála ve velmi rychlém běhu Arva Inventum. Druhá  v cíli byla po silném závěru Anda Vanda Inventum o hlavu před třetím- Batman Supersonic.
 
Whippet Derby do třinácti kilogramů bylo krásným soubojem po celou distanci mezi Jelly Supersonic, Chicitou Supersunic a pozdejším vítězem Iago Supersonic, který měl nejsilnější finiš.
 
Whippet Derby Open bylo nejhezčím během dostihového dne. Ve startovní rovině si vedoucí pozici držel Can Fly Ticking Timebomb ,vnitřní stranou dráhy se však v zatáčkách na jeho úroveň propracoval Harmon Supersonic a rovněž Dévaj Sir Winston a Chat Supersonic byli v těsném kontaktu. Do cíle v vbíhali současně Can Fly a Harmon, ten byl nakonec šťastnější a o hlavu zvítězil, v nejrychlejším běhu dne.
 
Challenge Trophy fen získala pro sebe Far Star Horská hvězda velmi lehce, když její soupeřky ztratily šance po vzájemné kolizi v zatáčce. Druhá v cíli byla Doris Day Bohemia Snap Dog a třetí Ioupi Supersonic.
 
V Challenge Trophy psů nejlépe odstartoval Handy Supersonic a rychle si vypracoval náskok. Henley Supersonic (v cíli druhý) a Husky Supersonic se sice vedoucímu psovi přiblížili, ale ohrozit jej už nemohli.