Kategorie: výsledky/results 2005

SPRING PRIZE - Rabapatona 30.4.2005

výsledky

Úvodní dostih sezóny probíhal za letního počasí a přinesl hned několik skvělých výkonů, jak mezi greyhoundy tak i whippety.

Napínanavý a  velmi rychlý dostih předvedli účastníci Spring Prize na 280m. Do vedení se po počátečních metrech dostal Hurricanes Valuta . Early pace pak  „ dotáhlo“ na vedoucího psa Terezas Milky a Terezas Marion. Marion pak po kontaktu ztratila a Valuta a  Milky bojovali  dál o vítězství.  Milky pak přeskočila v cílové rovince přes soupeře do vnější stopy , což mu stačilo na to, aby si  doběhl pro prvenství (17.60).
 
 
V dostihu druhé kategorie některým účastníkům dělal start problém . Darja Co Co však vystartovala velmi rychle a hned si vytvořila náskok. Terezas Nick se na fenu později dotáhl a pak krásně soupeřili velmi těsně až do cíle o vítězství. Darja  zvítězila  za 30.67.
 
 
Ve Spring Prize na 485m velice kompaktní pole tvrdě bojovalo o pozice až do náběhu do protilehlé roviny , kde se už do vedení jasněji dostávali výborně běžící Perfect Runner Titan a nestárnoucí Kengyelfuto Fly Magic. Magic měl o trošku lepší závěr a vyhrál (30.60) před Titanem o tři čtvrtě délky.
 
_________________
 
 
V semifinálových bězích whippetů psů  zvítězili Brutus Inventum (18.99) o dvě délky před Handym Supersonic a Harmon Supersonic, v nejrychlejším běhu dne (18.88), o dvě délky před Huskym Supersonic.
 
 
V puppy dostihu si v semifinále pro vítězství doběhli Jewel Supersonic a  Jade Supersonic.
 
_________________
 
 
Veteráni odběhli hezké finále , když v závěru o vítězství bojovaly Arva Inventum a Anda Vanda Inventum. Prvenství si vybojovala o půl délky Arva.
 
 
V Consolation whippetů si v posledních metrech zajistil vítězství Chat Supersonic (19.22), o tři čtvrtě délky zpět zůstal Jo Supersonic.
 
 
 
Ve finále Puppy Spring Prize uhájil ve finiši první pozici Jewel Supersonic (19.39) před Kyle Supersonic.
 
 
Spring Prize fen vyhrála s náskokem Blue Diamond Inventum (18.99) před Ioupi Supersonic a Baccarou Inventum. 
 
 
Již  tradičně jsou velmi zajímavá finále mezi whippety psy. Tentokrát skončilo naprostou senzací, když neuvěřitelně rychle odstartoval outsider Edwin a rychle získal náskok několik délek . Ostatní psi mezi  sebou velmi těsně bojovali o pozice , ztráceli a nikdo už  nedokázal vedoucího psa předstihnout. Edwin vyhrál (19.21) před Harmonem Supersonic.