Kategorie: výsledky/results 2005

SELECT STAKES & DERBY TRIAL STAKES - Rabapatona 21.5.2005

výsledky

V dostihu na netradiční distanci 360m došlo krátce po startu ke srážce mezi začátečníkem Zazu a Floridou Polly, pro níž to byl bolestivý návrat  na dráhu po vážném zranění. Od této chvíle byli v dostihu pouze dva psi resp. feny a nakonec se překvapivou vítězkou stala Damianna Co Co , která vyhrála před Terezas Marion.

V prvním Derby Trial Stake nejlépe vystartoval Axel Tango Elsandy, do zatáčky však po nedobrém startu nabíhala širokou stopou ,těsne ve vedení,  Terezas Milky. V zatáčkách však stratila šanci ,po kolizi s Lanchester Lady . Ta byla za svůj "manévr" nakonec disvalifikována. Vítězství v dostihu si čistým během zajistil Axel Tango Elsandy (30.66) ,před dobře finišujícím Dumas Co Co.
 
Ve druhém Derby Trial Stake se odehrál tak trochu masakr, protože starující psi hned po startu nedrželi své linie běhu a  do  zatáčky se vřítili chaoticky.  Vrájemné kontakty na rovině a prvních dvou zatáčkách byly později ohodnoceny jako nedovolené a dva psi byli diskvalifikováni. Klidnou hlavu zachoval Freak a od první zatáčky byl neohroženě v čele a vyhrál (30.52). Druhý v tomto běhu nakonec skončil Kengyelfuto Monten Yellow .
 
Select Stakes bylo vyrovnaným soubojem , kde po startu a v prvních zatáčkách byl ve vedení Greygo Asumi , pak se do vedení dostala Darja Co Co, avšak v konci byl nejsilnější  Perfect Runner Titán a  zvítězil (30.41). Jen nos dělil v cíli  třetí Feherhegy Futo Suzy a  čtvrtého Asumi.
 
___________________________________________________________________________
 
 
V semifinálových bězích Select Stakes whippetů psů překvapivě vypadl favorit dostihu Harmon Supersonic. Zvítězili v nich Handy Supersonic (18.78) a Benino Max Inventum (18.97).
V semifinále May Trophy vyhrál Be In Time Inventum (19.75) a Kyle Supersonic (20.07).
 
Ve finále veteránů výborně odstaroval Czechman Supersonic a vedení si udržoval až na cílovou čáru, tam mu však silným závěrem vítězsví „vyfoukla“ Anda Vanda Inventum (19.84). 
 
Finále dostihu druhé kategorie May Trophy ovládl Kyle Supersonic (19.26) , druhý v cíli Be In Time Inventum zaostal pouze o dvě délky.
 
V Select Stakes fen vyhrála favoritka Blue Diamond Inventum (18.87) před Ioupi Supersonic.
 
Ve finále Select Stakes psů měl nejlepší startovní rovinu Winston . V druhé polovině dostihu se prosadil Handy Supersonic a vyhrál (18.82) před Winstonem a dobře finišujícím Ironheartem.
 
Consolation psů mělo ,díky předvedeným výkonům všech účastníků, stejnou kvalitu jako finále. Harmon Supersonic si spravil chuť a vyhrál i se spadlým košíkem (18.79) před Image of Champs Runners.