Kategorie: výsledky/results 2005

CZECH DERBY & Federation sprint - Rabapatona 4. - 5. 6. 2005

výsledky

sobota 4.6.2005

V graded sprintu si  Hurricanes Valuta doběhl pro první místo v dráhovém rekordu (17.28) o tři délky před Greygo Asumi.

V prvním semifinále Derby si  se značným náskokem „vyběhla“ první pozici v cíli Hurricanes Vienna. Axel Tango Elsandy, si  v první části dostihu zajistil dostatečný náskok pro uhájení druhé postupové příčky. Kengyelfuto Yellow Monten a  Miss Lagavulin ztratili v první a druhé zatáčce, když se pes tlačil ven a fena naopak dovnitř, přičemž pozici měli obrácenou.

Ve druhém semifinále měla dobrý start a zrychlení Terezas Milky. Box naopak neseděl Freakovi a zrovna tak si složitě hledal stopu Terezas Nick. Po vzájemných kontaktech výrazně ztratili. V protilehlé rovině jistě vedla Milky pak se však na první pozici v závěrečných zatáčkách dostal Terezas Nick a tito dva si zajistili finálová místa.

Ve třetím semifinále Kengyelfuto Fly Magic v první zatáčce jistě vedl a tak si zajistil čistým během vítězství. Problémy potkaly v zatáčkách obě feny Terezas Marion a Florida Polly. Autumn Tango Elsandy tak jistě držel druhou pozici. V druhé polovině dostihu se feny nádherně rozběhly a v cílové rovině , bok po boku, psa dostihly a  v cíli byla nakonec druhá Polly o délku a půl před Marion.

______________________________

V prvním z graded dostihů whippetů se prezentovala vítězstvím start-cíl Display Supersonic(19.82). Blue Dimond Inventum si doběhla pro vítězství v dalším z běhů  (19.08). Ve třetím dostihu vyhrál Kendy Supersonic (19.72).

V prvním semifinálovém běhu whippetů psů proběhlo několik zajímavých okamžiků. Po startu byl ve vedení brzy Benino Max Inventum, do zatáčky vbíhal na vedoucí pozici Harmon Supersonic. Prakticky od startu spolu těsně soupeřili Jo Supersonic a Husky Supersonic.  V zatáčkách a v cílové rovině si několikrát vyměnili pozici, až se v cílové rovině téměř zastavili, čehož využil Dick Tracey Bohemia Snap Dog a zajistil si třetí postupovou příčku . Benino Max byl v cíli o dvě délky dříve (18.78) a odsunul na druhé místo Harmona Supersonic, v nejrychlejším běhu víkendu.

Ve druhém semifinále měl výjimečný start a zrychlení Kyle Supersonic a nabíhal do zatáček s náskokem čtyř délek. I když v závěru ztratil , vyhrál (19.06) o půl délky před Chatem Supersonic  Třetí postupovou příčku do finále si ve finiši zajistil Ironheart of Champs Runners.

neděle 5.6.2005

Ve Federation Sprintu nejlépe vystartoval Hurricanes Valuta . V zatáčkách byl těsně následován Greygo Asumi. V poslední zatáčce a cílové rovině se však do souboje o vítězství  zapojil silným finišem Zazu a dostih zdramatizoval. Vítězství uhájil Valuta (17.41) před Asumi a Zazu

V Derby Consolation měl výborný start Freak a do zatáčky nabíhal  ve vedení, následován Autumn Tango Elsandy. Zatáčky nevyšly Terezas Marion a pak se postupně v dostihu ztrácela . Naopak Miss Lagavulin se ve druhé polovině dostihu protlačila až na druhou pozici v cíli před Autumn Tango. Consolation velmi jistě vyhrál Freak (30.48).

Ve finále Derby vystartovala skvěle Hurricanes Vienna a po pár metrech měla více jak délku náskok , před ostatním polem, jež uzavíral se ztrátou, tragicky startující Terezas Nick. Vienna v první zatáčce držela náskok. Dobrou druhou pozici si zajistila u vnitřního hrazení Terezas Milky. Do této skupiny se dotáhl i Terezas Nick . Mezi první a druhou zatáčkou však zazmatkoval a vyskočil od vnitřního hrazení ven a ztratil několik délek. V protilehlé rovině vedla s náskokem Vienna , Milky držela druhou pozici, třetí pak Kengyelfuto Fly Magic. Na této rovině se zpět do dostihu dostal Terezas Nick a postupně předbíhal vše před sebou. V závěrečných zatáčkách bylo o první i druhé pozici rozhodnuto. Vienna vyhrála (29.95) před Terezas Nickem  V posledních metrech se dostal před Milky na třetí pozici nestárnoucí Fly Magic.

___________________________________

Finálový souboj whippetů veteránů nejlépe začal Czechman Supersonic , do zatáčky nabíhal však svorně a velmi těsně s  Display Supersonic a  Arvou Inventum. Pak  Arva lehce zkřížila psovi dráhu a ten upadl. Ve vedení tak zůstala Display a Arva . Arva byla v cíli  o hlavu dříve a vyhrála (19.81).

V consolation psů měl vynikající start a rovinu Jo Supersonic. O další dvě místa vyrovnaně bojovali Husky Supersonic a Bubble Dream Inventum. V cílové rovině se vnitřní stopou dostal do vedení Bubble Dream a zvítězil(19.21)  před Jo a  Huskym.

Ve Federation sprintu si vybojoval vítězství Kendy Supersonic (19.63) . Druhé místo výborným závěrem získal King Size Pagawa a odsunul na třetí pozici Klif Pagawa.

Finále fen bylo odstartováno a do několikadélkového vedení se dostala Ioupi Supersonic před zatáčkou však vypověděl službu „zajíc“. Běh byl po pauze opakován. V tomto opakovaném běhu se okamžitě v čele usadila Blue Diamond Inventum Ostatní pole pak nedovoleným počínáním trochu „rozhodila“ Bugatti Step Inventum. Blue Diamond zvítězila jistě před Far Star Horská hvězda a Ioupi Supersonic.

U whippetů psů se dá očekávat v podstatě cokoliv, jak jsme se o tom letos již několikrát přesvědčili. Otázkou bylo, zda předvede Kyle Supersonic to co v semifinále, stejně tak Chat, zopakuje-li svůj velmi rychlý běh Benino Max Inventum …? Krátce po odstartování bylo jasné , že Kyle nepředvede sobotní výkon, stejně tak Chat. Harmon Supersonic neměl jiskru a tak se prakticky už v zatáčkách rozhodovalo jen mezi výborně běžícími - vedoucím Ironheart of Champs Runners a Benino Max Inventum. V cíli byl nakonec šťastnější Benino Max a odsunul Ironhearta o půl délky na druhou příčku.

Víkendový program byl tentokrát provázen tropickým vedrem, ale také chladem a proudy deště. Další ročník Českého Derby je za námi, putovní trofeje si odvezli domů další vítězové. Majitelé si jistě odváží spoustu společenských a sportovních zážitků. Sportovní úroveň byla tradičně vysoká .
V červenci nás čeká další dostihový den - Mistrovství ČR.