Kategorie: výsledky/results 2005

CGRC EUROPEAN CHAMPIONSHIP - WHIPPETS - GELDROP 19. - 20. 8. 2005

výsledky

Páteční ,večerní čtvrfinálové běhy whippetů psů vyhráli - Kyle Supersonic (19.00) o půl délky před Huskym Supersonic, Harmon Supersonic (18.94) o půl délky před Blade of Gasbyfirst, Handy Supersonic (19.03) o půl délky před Zorneagles Graciano a Trempolino (18.92) o krk před Oochigeas Camaro.

Všech dvanáct semifinalistů se kvalifikovalo v rozmezí tří délek.  Semifinále tudíž slibovalo naprosto vyrovnané souboje. V prvním semifinále do zatáčky vbíhal čistě ve vedení Benino Max Inventum a běh vyhrál (18.66) před Gracianem a jako třetí se kvalifikoval Blade . Handy , Camaro ani Yathzee of Gasbyfirst se dál nedostali. Ve druhém semifinále zvítězil jistě Trempolino (18.53) a pro další postupovou příčku si doběhli Chat Supersonic a Kyle Supersonic. Harmon Supersonic , Ironheart of Champs Runners a Husky Supersonic byli vyřazeni a čekalo je Consolation.
 
V Invitation dostihu dal trochu zapomenout na své vyřazení už ve čtvrtfinále šampionátu Rivaldo . V rychlém běhu zvítězil před Zorneagles El Tequila.
 
Consolation psů bylo tvrdým a vyrovnaným soubojem až na cílovou čáru. Vítězem se stal Harmon před Ironheartem a Camarem.
 
V kategorii veteránů měl úžasný start a zrychlení Manhattan Dancer ,to mu vyneslo vítězství před Czechmanem Supersonic a Display Supersonic.
 
Ve finále fen byly v rovině v čele Yrina of Gasbyfirst ,Old Roads Carmen a Blue Diamond Inentum. Blue Diamond v zatáčce již o délku a půl vedla a pak zvítězila před Carmen a Yrinou.
 
Všichni finalisté byli losováni jako „střední“ psi, což se stává jen zřídkakdy. Výborný start měli Benino Max Inventum, Blade of Gasbyfirst a Kyle Supersonic , ten se výborným zrychlením dostal do mírného vedení. Naopak zcela tragicky vyskočil z boxů Trempolino a v tu chvíli by si na něj těžko někdo vsadil. Pak se však rozběhl  ke skvělému běhu a prolétl mezi soupeži tak, že v zatáčce již vedl a své snažení korunoval vítězstvím. Dobré vylosování a výbornou formu zůročil v druhé místo Benino Max Inventum, který odsunul na příčku třetí Blade . Graciano, Chat a Kyle pak obsadili ,po mnoha vzájemných kontaktech, další místa.
 
Dostihy přinesly řadu skvělých výkonů, o čemž svědčí i fakt, že se celkem třikrát posunovala hranice dráhového rekordu až na konečných 18.48.