Kategorie: výsledky/results 2005

CZECH CHAMPIONSHIP 280 / 360m - Rábapatona 27.8.2005

výsledky

Greyhoundi feny odstartovaly  poměrně vyrovnaně, brzy se však do vedení dostala Hurricanes Vienna, těsně následována Floridou Polly. V zatáčkách byla v jistém vedení Vienna  , Polly běžela extrémně širokou stopou a tak  druhou pozici převzala Terezas Milky. Vienna zvítězilla v novém rekordu 17.05, druhou Milky a třetí Polly dělilo v cíli třičtvrtě délky.

Nejlepší start u psů měl Autumn Tango Elsandy, ostatní pole bylo vyrovnané, zpět o dvě délky zůstal Terezas Nick. Autumn Tango vbíhal do zatáčky  s náskokem tří délek. Na ostatních místech probíhal těsný souboj. Polem se postupně proplétal Terezas Nick . V cíli byl nakonec  první Autumn Tango  o délku a půl před Nickem. O třičtvrtě délky zpět doběhl třetí Alaszka of Night Shadow.

____________________________________________________________________________

V prvním semifinálovém běhu whippetů psů deklasoval soupeře Harmon Supersonic (23.68). Kyle a Husky Supersonic  se tak dlouho „přetlačovali“  až si nakonec na druhou postupovou příčku zezadu doběhl Be In Time Inventum.

Ve druhém semifinále zvítězil o šest délek Handy Supersonic(23.71), druhé postupové místo těsně uhájil Sir Winston o hlavu před silně dobíhajícím Brutem Inventum.

Ve třetím semifinále vyhrál Ironheart of Champs Runners (23.73)  o tři délky před Beninem Max Inventum.

- - - -

Veteráni předvedli nádherný a úžasně vyrovnaný souboj o prvenství. Nejlépe vystartovala Athena Globe Glass, brzy se do vedení dotáhla Arva Inventum a Czechman Supersonic. Pořadí se několikrát změnilo a v závěru měla nejvíce sil Arva Inventum, která vyhrála (25.49) o tři čtvrtě délky před Czechmanen, o další půl délky zpět doběhla třetí Calgary Supersonic ,  a vždy o krk zpět čtvrtá Athena  a pátá Anda Vanda Inventum .

Ve finále whippetů fen se okamžitě  po startu usadila na první pozici Blue Diamond Inventum. Vytvořila si náskok dvou délek před Old Roads Carmen. V náběhu do zatáček se Carmen na vedoucí fenu dotáhla , v cílové rovině si pak rychlým závěrem pojistila vítězství o tři délky Blue Diamond (23.50) . Jako třetí doběhla s odstupem Ioupi Supersonic .

V Consolation psů se brzy po startu do vedení dostali Kyle Supersonic a Husky supersonic . V náběhu do zatáček se k vedoucím psům dotáhl Chat Supersonic. Vedoucí trio se pak vrájemným soubojem trochu zpomalilo.  Z vítězství v rychlém běhu se v závěru radoval ,zezadu strojově běžící, Brutus Inventum (23.87) o délku před Huskym.

Ve finále whippetů psů měl výborný start a zrychlení Handy Supersonic a do roviny vbíhal již s náskokem tří délek. Rovněž skvěle odstartoval Benino Max Inventum. Na něj se však brzy dodáhli Harmon supersonic a Ironheart of Champs Runners. Handy si neohroženě doběhl pro vítězství o pět délek. Od poslední zatáčky se souboj o druhé místo zůžil na Benina Maxe a Harmona . V závěru se na druhou příčku dostal Harmon o třičtvtě délky před svého soupeře.