Kategorie: výsledky/results 2005

Puppy Derby, St. Leger & Whippet Derby - Rabapatona 22.10.2005

výsledky

V October Trophy si první pozici a hladký průběh zatáčkou ohlídal Alaszka of Night Shadow. Terezas Nick a Florida Polly v zatáčce ztratili vzájemným kontaktem . Na protilehlé rovině se pořadí měnilo a ve třetí zatáčce již vedl  Nick ,avšak Polly byla v závěru ještě silnější a velmi rychlý dostih vyhrála (29.93).

Ve sprintu výborně vyběhli Autumn Tango Elsandy a Greygo Asumi. Autumn Tango si do zatáčky získal dvoudélkový náskok a ten pak udržel až do cíle a vyhrál (17.42).
 
V Puppy Derby vbíhala Go Wild Lisa těsně ve vedení do první zatáčky  . V protilehlé rovině pak po kontaktu s Elegant Price ztratila. To už se dopředu postupně dostávala Kengyelfuto Panda a dostih od čtvrté zatáčky již ovládla a vyhrála ve velmi rychlém čase 29.94.
 
V St. Leger se na první pozici v první zatáčce dostali Kengyelfuto Yellow Ranger a Miss Lagavulin. Ranger si až do poslední zatáčky udržoval vedoucí pozici, ve finiši však dominonovala Miss Lagavulin (30.48)
 
 
 
Semifinálové běhy whippetů vyhráli v lehčí kategorii Diana Globe Glass(19.50) a  Dauphin Globe Glass(19.82). V open kat. pak Harmon Supersonic (18.87) a Chat Supersonic (19.28).
 
 
Finále v Supersprintu vyhrála o krátkou hlavu Blue Diamond Inventum před Kylem Supersonic.
 
Puppy Derby bylo od startu do cíle jasnou záležitostí pro vítězného Pegazus. Vyhrál o mnoho délek za 19.08.
 
V Consolation Derby se dlouho o vedení přetahovali Husky Supersonic a Kendy Supersonic. Husky byl v závěru lepší a vyhrál (19.46).
 
Veterán Derby se rozhodlo v zatáčkách, kde po kolizi s Arvou Inventum odpadli z boje o vítězství Athena Globe Glass a Calgary Supersonic. Z vedoucí čtveřice tak zůstalo duo -  Arva Inventum a Czechman Supersonic. Arva si odnesla vítězství za 19.82.
Celkem pět veteránů se loučilo se závodní kariérou a tato mimořádná generace odchází do dostihového důchodu v plné síle.
 
Finále Derby v lehčí kategorii vyhrála jistě Diana Globe Glass (19.36) před Dauphin Globe Glass.
 
V Derby open deklasoval soupeře Harmon Supersonic , když protnul cílovou čáru o sedm délek před svými soupeři(18.79). Druhé místo si ve finiši vybojoval Dr. Doolitle Globe Glass a odsunul na třetí příčku Chata Supersonic.
 
Nádherné běhy byly k vidění v obou Challenge Trophy.
Mezi fenami skvěle vystartovala Blue Diamond Inventum a vytvořila si čtyři délky náskok. V zatáčkách a cílové rovině pak silně útočila Old Roads Carmen. Blue Diamond vítězství uhájila o půl délky.
Mezi psi si  vedoucí pozici od startu držel Handy Supersonic. Benino Max Inventum však kousek po kousku náskok vedoucího psa zkracoval a na cílové čáře nakonec vítězného Handyho dělila od Benina Maxe jen hlava.