Kategorie: výsledky/results 2005

Greyhound & Pet World Whippet Derby - Geldrop 29.10.2005

výsledky

Semifinálové běhy fen vyhrály Old Roads Carmen (18.73) a Old Roads Chakira (19.11)

U psů  pak Zorneagles Graciano (18.80) , Armstrong v.d. Gouden Stern (18.89) a Best Boy van´t Rennerspaleis (18.71)

__________________________________________________________________________

Vyrovnané a napínavé Consolation psů vyhrál o  hlavu Kyle Supersonic (19.00).

Finálový běh veteránů byl nečekaně dramatický až do samého závěru. Prakticky od startu se ve vedení držela Athena Globe Glass a hájila si těsný náskok . V cílové rovině se pak prosadil a vyhrál favorit Youppi (19.58). Athena zůstala po výborném běhu zpět jen půl délky.  O krk třetí doběhl silně finušující Czechman Supersonic.

Old Roads Carmen nezvládla roli favorita (1/3) ve finále fen. Z boxů vylétla jako raketa Hamar Kutyas Athena a těsně  za ní i Old Roads Chakira. Carmen zůstala ,po plíživém vyběhnutí ,okamžitě osm délek zpět. Athena však vedení neudržela a tak v cíli triumfovala Chakira (18.72) o dvě délky před Carmen, která zlikvidovala obrovskou ztrátu a odsunula v cíli Athenu až na třetí místo.

Jako favorit vstupoval do finále francouzský Best Boy van´t Rennerspalleis. (1/1). Po otevření boxů měl úžasný start a zrychlení Armstrong v.d. Gouden Stern. A jak se později ukázalo to rozhodlo. Ostatní finalisté sváděli velmi tvrdý a těsný souboj a tak vedoucího psa již neměli šanci ohrozit. Armstrong vyhrál (18.61). Z bitvy o další místa nakonec nejlépe vyšel druhý Handy Supersonic.

Všechny tři exkluzívní trofeje tedy nakonec odcestovaly do Belgie.