Kategorie: výsledky/results 2006

CZECH DERBY - Rábapatona 8.7.2006

výsledky

V prvním semifinále whipetů psů si první místo vybojoval  Ironheart of Champs Runners (18.99) o dvě a půl délky před  Chatem Supersonic.

Druhé semifinále vyhrál Pegazus (18.57) a pro druhou postupovou příčku si doběhl Benino Max Inventum.

Druhá část třetího semi rozhodla o tom , že do finále jako první  postoupí Handy Supersonic  (19.02) a spolu s ním i  Res Poloniae Easy Rider.

V graded dostihu A3 si  po výborném běhu pro vítězství doběhla veteránka Oochigeas Xuthe (19.61).

V dalším graded dostihu A1 vyhrála Blue Diamond Inventum (18.73).

V graded dostihu A2  ve finiši zvítězil Be In Time Inventum (19.38) před Jorgií ze Spingbart Gou.

Federation Sprint byl hezkým a vyrovnaným dostihem až do samého závěru. Ve velké formě běžící Dick Tracey Bohemia Snap Dog  však přece jen svým soupeřům v cílové rovině poodskočil a vyhrál (19.18) . Abell of Carinae pak obsadil druhé místo před Be In Time Inventum.

V Derby Consolation se do vedení krátce po startu dostal Kyle Supersonic a nakonec odolal útoku svých soupeřů i v  závěru a vyhrál (19.23) o hlavu před Harmonem Supersonic .

Zatímco odpolední program provázelo tropické horko, pak na večerní finálový blok počasí přichystalo ještě parno a proudy vody.  Dá se říct, že favorité jednotlivých finále se s počasím vypořádali skvěle.

V Derby greyhoundů si vypracovala do první zatáčky  náskok Hurricanes Vienna , po výborném startu a zrychlení a zároveň i čistým během. Naopak soupeři v boxech tři až šest se prakticky celou dráhu nemohli „dohodnout“ a tak se přetlačovali, čehož bezezbytku využila vítězná Vienna (29.67) a také druhý v cíli Fehérhegyi Futo Tarzan. Pro pomyslný bronz si doběhl Elegant Prince.

Derby mezi whippety fenami  „příliš zajímavé“ nebylo, protože brzy byla vepředu pouze vítězná Blue Diamond Inventum a  ostatní soupeřky měly  poměrně velký odstup a doběhly pak v pořadí Old Roads Carmen a Jorgia ze Spingbart Gou.

Podobný scénář mělo i finále whippetů psů . Pegazus si brzy vypracoval náskok a ostatní pole pak už jen ztrácelo vzájemnými souboji.  Pegazus si odnáší vítězství a také nový rekordní zápis ze semifinálových běhů. Pro druhou příčku si pak doběhl Benino Max Inventum o délku před Handym Supersonic.