Kategorie: výsledky/results 2006

CGRC EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2006

výsledky

Letošní Mistrovství Evropy proběhlo v Geldropu ve dnech 3. - 5. 8.2006.

V  kategorii greyhoundů veteránů se neprosadila díky tragickému losu a chaotickému běhu jednoho ze soupeřů Florida Polly, přičemž byla spolufavoritem finále veteránů.
 
Shelbourne Pluto se sice lehce kvalifikoval do finále, avšak v tomto semifinálovém běhu utrpěl vážné zranění.Takže nejen šance ve finále se rozplynuly , ale i návrat na dráhu je velmi málo pravděpodobný.
 
Klasickou distanci vyhráli švédští psi GM Racing Morrighan a Seberna Goban. Ve sprintu pak zvítězili Vigorous Xara a Vigorous Barry. Ve veteránech senzačně vyhrála Mazays Gin Gin.
 
V kategorii whippetů psů prozměnu hned ve čtvrtfinále vypadli Handy Supersonic, Benino Max Inventum , Husky Supersonic ... Z českého pohledu tedy hrůza na pokračování. Na druhé straně však naprosto senzačně celou soutěží psů prošel Dauphin Globe Glass. Tuto kategorii nakonec ovládl "pes z jiné planety" - Trempolino. Handy Supersonic se pak stal vítězem Invitation ,už po obvyklém výkonu.
 
Mezi whippetkami ,vítězstvím v semifinále, ukázaly svou sílu  jak Blue Diamond Inventum (18.56) ,tak Old Roads Carmen (18.78). Ve finále se pak Blue Diamond Inventum poměrně rychle dostala do vedení a  vyhnula  se všem kontaktům a vyhrála před  Old Roads Carmen, která se však k tomuto místu musela prokousat z poslední pozice ,po velice kontaktním běhu.
 
Mezi whippety veterány se soupeřům ve finále rychle vzdálil Rivaldo du Pack de la Jet a předvedl běh jako zamlada. Totéž se dá říci i o druhé v cíli Far Star Horská hvězda.