Kategorie: výsledky/results 2006

MASTERS & OAKS - Rábapatona 26.8.2006

výsledky

Semifinálový program odsatroval graded dostihem A2 whippetů , ve kterém se  od svých soupeřů v druhé polovině dostihu výrazněji odpoutal  Be In Time Inventum a vyhrál (19.69) před Abellem of Carinae.

V prvním semifinále Oaks  se okamžitě po startu vzdálila ostatnímu poli Old Roads Carmen a zvítězila  (18.98) před druhou  Dianou Globe Glass.

Ve druhém semifinále si stále mírnou převahu udržovala Blue Diamond Inventum . Nakonec zvítězila (19.12) před Barcelonou Inventum.

V prvím semifinále Masters whippetů psů se ve velmi vyrovnaném běhu  v závěrečných metrech prosadil Brutus Inventum a zvítězil (19.06) před Handym Supersonic.

Ve druhém semifinále se rychle do vedení dostal Kyle Supersonic, v závěru však byl silnější Benino Max Inventum a běh vyhrál (19.07) , před Kylem.

___________________________________________________________

V dostihu druhé kategorie se proti sobě postavili soupeři  ve věkovém rozmezí 7 let.  Dohromady pak předvedli krásný , vyrovnaný dostih, ve kterém ovšem nade všechny vyčnívala vítězná Far Star Horská hvězda (19.36). Ta  je prakticky ve stejné formě , jako ve svých nejlepších  mladých letech.

V Masters greyhoundů nejlépe odstartovala Moonlight Hunter Keyo a Kengyelfuto Flipper. Ostatní trochu ztráceli . Na vedoucí duo se v první a druhé zatáčce dotáhli Florida Polly a Monlight Hunter Stigmata. Ti se však vzájemnými kontakty zdržovali a tak se vedoucí duo dostalo do cíle v pořadí Keyo (30.31) a Flipper, třetí pak končila Polly před Stigmata.

Consolation whippetů  bylo tvrdým soubojem především mezi Huskym Supersonic a Dickem Tracey Bohemia Snap Dog. Do tohoto souboje se snažil vmísit i Dauphin Globe Glass. Závěr dostihu zdramatizoval Chat Supersonic , který se na vedoucí psy dotáhl , i když po startu  zůstal v boxech a nabral několik délek ztrátu. Cíl protnul jako první Husky(19.35) o půl délky před Dickem Tracy.

Start ve finále Oaks se nejlépe povedl Jorgii ze Spingbart Gou, kterou pak následovaly Blue Diamond a Barcelona Inventum. Gorgia  však krátce nato  upadla.  Nejlepší zrychlení  měla Old Roads Carmen a do zatáček již byla těsně ve vedení. Carmen zvítězila o dvě a půl délky před překvapením tohoto dostihu , výborně běžící Barcelonou Inventum, která o hlavu předčila nakonec třetí Blue Diamond.

Finále Masters psů bylo sólovým představením Handyho Supersonic. Výborný Start a zrychlení , dobrý finiš -  a soupeře poměrně výrazně porazil ( 18.98). Druhou pozici do cílové roviny držel Kyle Supersonic, v závěrečných metrech se na stříbrnou příčku dostal Benino Max Inventum a nakonec třetího Ironhearta of Champs Runners porazil o ¾ délky.

Dostihový den  byl tentokrát provázen ideálním počasím (oproti Derby) . Dráha byla po úpravě dost pomalá, což ovšem samozřejmě v našem dostihovém systému (kde čas je pouze orientační ukazatel) nehraje žádnou roli.