Kategorie: výsledky/results 2006

Czech Championship & Puppy Derby semifinals - Rábapatona 7.10.2006

výsledky

V graded dostihu A2 na 280m se od startu  držela ve vedení Bugatti Step Inventum, v cílové rovině  však  vítězství  (19.93) o dvě délky získala Jorgia ze Spingbart Gou.

Graded dostih A1 na 350m byl od startu do cíle soubojem mezi Old Roads Carmen a Blue Diamond Inventum. V úvodních metrech měla o délku navrch Carmen,  v rovině se pak to těsného vedení dostala Blue Diamond , v zatáčkách vedení převzala opět Carmen, aby  v závěru o délku zvítězila Blue Diamond (23.78).

V graded dostihu A2 na 350m se v rovině do vedení dostal,  před do té doby vedoucí Arsii Mons of Carinae, pozdější vítěz - Dévaj Odin (24.38).

První semifinále whippetů psů bylo nejhezčí a také nejdramatičtější. Favorizovaní Chat Supersonic a Ironheart of Champs Runners se prosadili až v samém závěru. Vyhrál Ironheart (24.30).

Ve druhém semi se ve vedení dlouho drželi Husky Supersonic a  Vágvágta Gelin. Benino Max Inventum byl  v závěru silnější a vyhrál (24.09) o necelou délku před Gelinem.

V třetím semifinálovém běhu vylétl z boxů  Handy Supersonic tak, že po pár metrech  byli soupeři odsouzeni do role statistů. Brutus Inventum se v druhé části dostihu, přes Abella of Carinae ,dostal na druhou postupovou pozici. Vítězný Handy byl v dopoledním programu nejrychlejší (23.76).

V dostihu greyhoundů na sprintérské distanci nejlépe odstartovala Florida Polly. Nejlepší zrychlení však posunulo do vedení do zatáčky o jednu délku Moonlight Hunter Keyo. Ta si vedení o délku udržela až na cílovou čáru a vyhrála (17.49).

Whippeti veteráni se utkali o vítězství na distanci 280m . Po startu se do vedení dostala Bestie Globe Glass, v půli roviny se už na čele usadila Far Star Horská Hvězda . Ta také proběhla cílem první s náskokem deseti délek , ve velmi rychlém běhu (19.34).

V October trophy A2 na 280m se od prvních metrů v čele dostihu držel Kyle Supersonic. Dostih vyhrál (19.16) před výborně finišujícím Be In Time Inventum , který po souboji odsunul na třetí příčku Dévaj Odin.

V prvním semifinále Puppy derby greyhoundů byl v zatáčce těsně ve vedení Dopping Laden. V protilehlé rovině se na vedoucího psa dotáhl Sparkys Vieri , při snaze podběhnout soupeře v zatáčce však narazil do vniřního hrazení a propadl se na třetí příčku. Laden vyhrál semifinále (30.44) před Vierim, který v posledních metrech ještě předčil o půl délky MH Sundance Boy Sunny.

Druhé semifinále přineslo několik akrobatických momentů hned v první zatáčce, kde měli problémy všichni. Pak se však psi srovnali a na protilehlé rovině byl velmi rychlý Dopping Sinfein. Vypracoval si slušný náskok a ten mu nakonec zajistil vítězství (30.57) o půl délky před silně finišující Monnlight Hunter Sugarbaby.

V Consolation whippetů psů držel od prvních metrů vedení Abell of Carinae. V poslední zatáčce se na první příčku dostal Dauphin Globe Glass a dostih vyhrál (24.05).

Ve finálovém běhu  whippetů fen měla dobrý start , ale především výborné zrychlení Old Roads Carmen. Na druhé pozici se za Carmen držela do poloviny roviny Arsia Mons of Carinae. Tam se před ní začínala dostávat Blue Diamond Inventum. Carmen si s náskokem doběhla pro vítězství v nejrychlejším dostihu dne (23.57). Blue Diamond a Barcelona Inventum obsadily druhé resp. třetí místo.

Ironheart of Carinae se stal trochu nečekaným vítězem finále mezi whippety psy. Po rychlém startu se vzájemně „zadrhli“ Handy Supersonic a Vágvágta Gelin. Naopak Ironheart si už v náběhu do roviny vytvořil velký náskok, který se v druhé polovině dostihu snažil zlikvidovat, na druhém místě běžící ,Benino Max Inventum. Ironheart uhájil vítězství o ¼ délky (23.84) před  Benino Maxem. O půl délky pak vyhrál souboj o třetí příčku Brutus Inventum před Handym Supersonic.