Kategorie: výsledky/results 2006

Greyhound Puppy Derby Final , Select Stakes & Whippet Derby - Rábapatona 21.10.2006

výsledky

Na start letošního Supersprintu se postavilo šestnáct whippetů. Sítem vyřazovacích běhů prošla vítězně Blue Diamond Inventum.Na své cestě pavoukem dostihu porazila Iktínose,Klifa,Jorgii,Chalkiopé a ve finále pak Arsii Mons.

V prvním semifinále Derby do 13kg se v úvodu dostihu na vedoucí pozici usadila Chicita Supersonic. Ve druhé polovině dostihu již vedla Diana Globe Glass a běh vyhrála (19.43) před Chicitou a jako třetí se kvalifikoval do finále Iktínos Ayort Back.

Ve druhém semifinále byla rychle po startu ve vedení Aura Black Arrows a vyhrála běh (19.10) před Iliónem Ayort Back a Chronosem Ayort Back.

V prvním semifinále Derby Open se praticky od startu až do druhé zatáčky v souboji o  vedení přetlačovali King Size Pagawa a Chat Supersonic. V závěru byl Chat silnější a vyhrál běh(19.36) před King Size a dobře finišující Barcelonou Inventum.

Ve druhém semifinále  značnou  část běhu těsně soupeřili psi ve vnitřních boxech . Výborný start , zrychlení a volnou dráhu měl Cassini Blue North a vyhrál běh (18.73) o čtyři a půl délky před Dr. Doolittlem Globe Glass  a dobře uvnitř běžícím Jackem Daniels ze Spingbart Gou.

Finálový program odstartovali greyhoundi v Select Stakes. Dostih to byl velmi vyrovnaný , kompaktní pole velmi těsně bojovalo prakticky celou distanci. Feherhegyi Futo Tarzan a Kengyelfutó Fliper byli však přece jen vždy o krok vepředu a tak Tarzan zvítězil (30.23) o dvě délky před Flipperem a třetím Moonlight Hunter Stigmata, který zaostal o krátkou hlavu.

V  Derby veteránů whippetů překvapivě ztrácela v první části dostihu Far Star Horská hvězda, v zatáčkách se však ale protáhla mezi vedoucím duem Bestie a Athena  Globe Glass a zvítězila (19.62) o dvě a půl délky před Bestií a Athenou.

V Puppy Derby whippetů nemohl odstartovat jeden z favoritů Abell of Carinae (zranil se v supersprintu). Domácí favorit Vágvágta Gelin se nakonec také neprosadil. Dostih od startu do cíle, celkem nečekaně ovládl Aries of Carinea a vyhrál (19.15) o dvě a půl délky před Gelinem, jenž předčil třetího Dévaj Odin o krátkou hlavu.

Greyhound Puppy Derby Invitation bylo soubojem dvojic, v průběhu celého dostihu. Dopping Eta Angie a Dopping Fatah bojovaly o vítězství , o další příčky pak Dopping Hizballáh a Monlight Hunter Tiger Eyes. Fatah zvítězila (30.60) o tři délky před Eta Angie.

Ve finále Greyhound Puppy Derby byl nejrychlejší  ve startovní rovině Tico Flash Klájd . Byl však velmi těsně následován dalšími soupeři . Venkovní stopou si čistě běžela jediná fena ve finále, Moonlight Hunter Sugarbaby. Sparkys Vieri nabral po startu poměrně velkou ztrátu, early pace a šikovně proběhnuté úvodní zatáčky jej však vynesly do čela dostihu. Sparkys Vieri zvítězil (30.21) o dvě a půl délky před Sugarbaby.

V Consolation Whippet Derby lehčí kategorie běželi vedle sebe ve vedení Iago Supersonic a Anysys River celou dráhu. Iago byl na cílové linii o krátkou hlavu dříve a vyhrál (19.66).

V Consolation Whippet Derby Open byl od startu do cíle  ve vedení Kyle Supersonic a vyhrál (19.11)  o čtyři a půl délky před dobře finišujícím Be In Time Inventum.

Ve finále Whippet Derby do 13kg výborně vyběhla Diana Globe Glass a vnitřní stopou si udržovala vedení až do posledních metrů, kde ji však předčila o půl délky vítězná Aura Black Arrows (19.11). V hezkém a napínavém finále si pro třetí příčku doběhl Ílion Ayort Back.

Do finále Whippet Derby Open výborně vyběhl King Size Pagawa, ovšem ještě lépe Cassini Blue North. Ten si pak doběhl  do cíle pro vítězství (18.63) před King Size a dobře finišujícím Dr. Doolittlem Globe Glass.

V Challenge Trophy fen se ihned po startu ve vedení usadila Blue Diamond Inventum jen těsně před Jorgií ze Spingbart Gou. Old Roads Carmen lehce ztrácela, ovšem zrychlením se od poloviny roviny postupně svým soupeřkám vzdalovala a zvítězila (18.75) o pět délek před druhou Blue Diamond.

Do Challenge Trophy psů doslova vlétl Ironheart of Champs Runners následován současně Beninem Max Inventum a Handym Supersonic. Handy se však ,po ne příliš vyvedeném startu, výborným zrychlením postupně dostal do čela dostihu a na konec si odnesl vítězství (18.88) o tři délky před Benino Maxem.