Kategorie: výsledky/results 2007

GREYHOUND PUPPY DERBY , SELECT STAKES & WHIPPET DERBY - RÁBAPATONA 20.10.2007

V dopoledních graded dostizích whippetů zvítězili Dévaj Tara Old Roads Carmen , Dévaj Sunny a Cassini Blue North. 
Supersprintem se nejlépe prokousalali Benino Max Inventum a Kyle Supersonic. Ve finále zvítězil Kyle.V boji o třetí příčku porazil Klif Pagawa Dark Angel Spitfire Moravia.

V Select Stakes greyhoundů na sprintérské distanci se do půle roviny drželi všichni v jedné linii. V druhé části si již extrémně vnitřně běžící Tullymury Test vypracoval vedení a v cíli byl o tři a půl délky před  dalším Italem - Evening Jet(17.40).
Na startu Puppy derby whippetů byly jen feny. Vítězná Dévaj Tara vyhrála s obrovským náskokem (18.98).
Do Veterán Derby whippetů nejlépe odskočili Husky a Handy Supersonic, naopak pár délek zpět zůstal favorit dostihu Chat Supersonic. Ten sice velkou ztrátu na čelo zlikvidoval , ale Handy protnul cílovou linii o půl délky dříve a připsal na na konto další z dlouhé řady vítězství (19.59).
Velmi hezký , napínavý souboj přineslo Derby  do 13kg. Nejlepší pozici si do cílové roviny držel Iago Supersonic, ale zvenčí úspěšně zaútočila Esther Globe Glass a vyhrála o třičtvrtě délky (19.79).
Sevřené pole greyhoundů v Select Stakes na klasické distanci přivedl do první zatáčky Elegant Prince. Obě feny v dostihu se neudržely v druhé zatáčce a ztratily šance. S mírným náskokem dostih vyhrál Elegant Prince (30.28),před vyrovnaně finišujícím duem Doping Hizballáh a Seomra Gaudi.
 
Finále Greyhound Puppy derby prakticky celou distanci vedl favorizovaný Go Go Dog Bad. Jeho sestra Megi a další fena ve finále MH Orangeflower měly problémy v prvních zatáčkách a tak se později do pronásledování vedoucího psa pustil MH Forest Gump. V závěrečných metrech Dog Badovi došlo a tak triumfoval o půl délky Forest Gump (30.84).
V Derby open whippetů se ve startovní rovině držel v čele King Size Pagawa, pak se však již favorizovaný Cassini Blue North ujal vedení a dostih s poctivým náskokem vyhrál(18.80) před King Size a Ironheart of Champs Runners.
V Challenge Trophy whippetů fen bylo chvíli v čele vidět společně Arsia Mons of Carinae a Old Roads Carmen. Z půle roviny se však soupeřkám Carmen vzdalovala a zopakovala si  loňské prvenství (19.24). Druhá byla v cíli Arsia.
Poměrně vyrovnaně se do Challege Trophy pustili whippeti psi . Early pace je však doménou Kyla Supersonic a ten taky vedl do cílové roviny. Tam však byl výrazně lepší Dr. Doolittle Golbe Glass a  trofej vyhrál (19.25) , před Kylem.