Kategorie: výsledky/results 2008

CALIBRA GRAND PRIX - Rábapatona 24.5.2008

výsledky/results

V graded dostizích whippetů se v prvním A2 běhu  v závěru prosadil Husky Supersonic a vyhrál (19.70) o půl délky před Dévaj Sir Edwin.

V dalším vyrovnaném A2 běhu zvítězil Dévaj Sir Winston (19.56).

Ironheart of Champs Runners byl v A3 dostihu „příliš“ rychlý a výrazně své soupeře předčil (19.31).

V A1 běhu se dlouho ve vedení držela Dévaj Tara a Dévaj Pegasus se prosadil až v závěru a vyhrál (18.59).

Dévaj Penny odvodila další A1 běh , v závěru byl silnější Probaxon Asthon a o tři délky vyhrál (18.89).

……………………………………………….

Nejlepší start do May sprint greyhoundů  měla Vigorous Desiree . V zatáčkách se do vedení dostal Feherhegyi Futo Tarzan a Evening Jet. Ten v dostihu zvítězil (17.63) před Florida Polly, která po špatném breaku  nakonec brala druhé místo.

V dostihu A2 May Cup whippetů dobře vyběhl Moonman Supersonic , před zatáčkou však již vedl pozdější vítěz Husky Supersonic a vyhrál (19.65) o délku před Moonmanen.

Excelentí early pace vyneslo záhy do čela Grand Prix na 280m  favorizovaného Go Go Dog Bad.. Doping Fatah odběhla dobrý dostih a nakonec byla v cíli druhá za vítězným Bad (17.29).

Překvapivým vítězem Grand Prix whippetů veteránů se stal Dévaj Sir Edwin. Povedl se mu náramně start a chvíli to vypadalo , jako by ostatní ještě měli zavřené boxy. Ironheart of Champs Runners dotáhl obrovský náskok vedoucího psa na dvě délky a v cíli byl druhý za Edwinem (19.39).

Výborný start a early pace měl v Calibra Trophy greyhoundů Roeview Josh. Naopak zpět a v problémech se ocitli Tico Flash Klájd a Jodys Tiesto. Josh byl v  poslední zatáčce bezpečně v čele dostihu před duem Fields of Prince Exclusiv a MH Forest Gump.Tam však zřejmě „ztratil“ kůži (byl to jeho teprve druhý běh na vnitřním zajíci), zpomalil a do cíle tak  doběhl vítězně Forest Gump (30.66) před Prince Exklusive.

Lemon Rocky byl velmi rychlý po startu a  v rovině Grand Prix greyhoundů na 492m a vyhrál minisouboj ve vnitřních boxech s vítězkou z minulého meetingu Do It Now Sally. Té se první zatáčka zavřela a dostih pro ni byl ztracen. Rocky byl vystřídán ve vedení MH Nicky, před třetí zatáčkou. Ten si pak již první místo udržel (30.29), před výborně finišující MH Sugarbaby.

Velmi zajímavý a vyrovnaný dostih May Cup předvedli greyhoundi. V první zatáčce bylo velmi těsno a Lightwalker to odnesl pádem. Vigorous Cindy byla ve vedení v protilehlé rovině . Tam však měla o dost větší rychlost Terezas Secret a dostala  se do čela. V poslední zatáčce dostih zdramatizovala MH Szaffi a nakonec prohrála s vítěznou Secret (31.57) jen o hlavu.

Grand Prix whippetů fen bylo v rovině velmi vyrovnané , v čele se usadily Dévaj Penny, Arsia Mons of Carinae . Favoritka Dévaj Tara se zezadu  kousek po kousku dostávala v zatáčkách dopředu a dostih nakonec vyhrála (18.98) o půl délky před Penny a tři délky zpět třetí Arsií.

Whipperti psi se vrhli do Grand Prix velmi vyrovnaně, ale přece jen nejlepší úvod měl Dauphin Globe Glass a naopak nejhorší Dr. Doolitle Globe Glass. Kyle Supersonic se ujal vedení v půli roviny. V zatáčkách se do čela dostihu už dostal Dévaj Pegasus. Ten byl však stahován velmi talentovaným Probaxon Asthon. Na cílové čáře byl Pegasus o krk první před Asthonem a třetí nakonec finišoval, z beznadějné pozice z úvodu, Dr. Doolitle Globe Glass.