Kategorie: výsledky/results 2008

ST. LEGER , SHELBOURNE PLUTO VETERANS OPEN , DERBY TRIAL STAKES - Rábapatona 14.6.2008

výsledky/results   

Whippeti veteráni se utkali ve dvou semifinále. V prvním se přetahovali o prvenství Husky Supersonic a Chat Supersonic, ten byl nakonec v cíli o půl délky dřív(19.98). Ve druhém semi nebylo možné určit vítěze a tak jsme zaznamenali mrtvý dostih mezi Ironheartem of Champs Runners a Bromiosem Filuta (19.50).

První semi mezi whippety psy vyhrál Bodie Black Arrows (18.88) a druhé pak Vakvágta Gelin (19.22). V graded dostihu A1 byla celou distanci v čele Arsia Mons of Carinae a vyhrála před Esther Globe Glass. Emmeline Isis Wind zvítězila (19.55) v dalším graded běhu před Chamnapan River du Tepee d´Amour.

 

 

Greyhoundi veteráni odstartovali do Shelbourne Pluto Veterans Open vyrovnaně. V druhé části roviny se však vytvořila vedoucí dvojice MH Flipper a Hurricanes Valuta. Valuta si pak vybojoval vítězství  (17.48) o tři délky před Flipper a dobře finišující Florida Polly.

V June Cup whippetů měl výborný start a zrychlení Abell of Carinae. Před soupeři si vytvořil značný náskok. Z pole pronásledovatelů se později odpoutal Dauphin Globe Glass a vedoucího psa v posledních metrech dotáhnul a dostih o délku vyhrál (19.65). 

V dostihu greyhoundů na sprintérské distanci June Sprint se po startu dostal do vedení Perfect Runner Titán. Výborné zrychlení pak stačilo favoritovi Go Go Dog Bad k tomu , aby již v zatáčce byl v čele dostihu. Vnější stopou pak také výborně běžel MH Sundance Boy. Dog Bad vyhrál (17.35) před Sundance Boy a Tullymury Test. 

Finále St Leger whippetů veteránů bylo v rovině velmi vyrovnané. Nepatrný náskok si drželi výborně startující Bromios Filuta a také Ironheart of Champs Runners. Vzájemnou přetlačovanou pak v zatáčce neustáli Chat a Handy Supersonic. V závěru dostihu byl úspěšnější Ironheart a zvítězil (19.35) před Bromiosem a Huskym Supersonic. 

V dostihu June Cup na  350m greyhoundů  zvítězila Kirke Argument, když se vyhnula vzniklému zmatku na dráze a dostih dokončila bohužel jediná. 

V Derby Trial Stakes měla nejrychlejší rovinu MH Wanda,  pak však vyběhla příliš ven a rovněž uvnitř bylo v zatáčce hodně těsno, takže vše nakonec proběhl bravurně jen Seomra Gaudi a pak také Vigorous Conny.  Na protilehlé rovině se vrátil do dostihu Jodys Tiesto. Ve třetí zatáčce však narazil při předbíhání do Cindy  a tak neohroženě zvítězil Seomra Gaudi (30.23) ,v nejrychlejším běhu dne, před Cindy a MH Forest Gump. 

Nejlepší úvodní metry v St. Leger greyhoundů  měla Perfect Runner Sweety , avšak dobré zrychlení a šikovnost dostaly v první zatáčce do čela Swift Quartz .Na protilehlé rovině oostupně ukrajoval z náskoku vedoucího psa MH Greentick  a dostal se na úroveň vedoucího psa v závěrečných zatáčkách. V cílové rovině byl však Quartz lepší a dostih o půl délky vyhrál(30.48), před Greentick a třetí Sweety. 

V June Cup se dostali prakticky všichni greyhoundi v jedné linii do první zatáčky. Vnitřní stopou vše nejlépe proběhl Lemon Rocky a získal si brzy rozhodující náskok, když ostatní pole se přece jen zdrželo vyběhnutím Vigorous Conny z vnitřní stopy ven. Lemon Rocky vyhrál dostih (31.01) před dobře finišujícím Fields of Prince Exclusive a Conny. 

St. Leger whippetek ovládly hned od startu Arsia Mons of Carinae a Emmeline Isis Wind. Ostatním soupeřky zůstaly zpět. Arsia vyhrála dostih (19.31) o tři a půl délky před Emmeline. Esther Globe Glass pak finišovala třetí. 

Ve startovní rovině si whippeti psi v St. Leger  několikrát vyměnili vedení. . Nejlépe zvládl náběh do zatáček Dévaj Thunder a spolu s Bodie Black Arrows  si vytvořili náskok před zbytkem pole, které po vzájemných kontaktech zůstalo definitivně zpět. Thunder vyhrál (18.98) o dvě délky před Bodiem.  Jako třetí cílovou čáru nakonec protnul Vakvágta Gelin.