Kategorie: výsledky/results 2008

CZECH DERBY & FEDERATION SPRINT - Rábapatona 5.- 6. 7. 2008

výsledky/results 5.7.08   výsledky/results 6.7.08

Semifinálový den začali whippeti v graded dostihu , kde vyhrál Arsene Lupin Cinpress (19.29) o dvě délky před Funny Globe Glass.

Derby whippetů veteránů mělo v prvním semifinále velmi vyrovnaný běh mezi Bromiosem Filuta a Ironheart of Champs Runners. Bromios o půl délky běh vyhrál (19.21).

Ve druhém semifinále byl v cíli o dvě délky první Handy Supersonic (19.53), pčed Huskym Supersonic.

První semifinále Federation Sprint greyhoundů vyhrál, po výborném zrychlení,  Tullymury Test a své soupeře výrazně předčil. Vítěz byl spoluautorem nejlepšího času v soutěži (17.30). Dále se kvalifikovali MH Sundance Boy a MH Ripply.

Dévaj Penny se ihned po startu dostala do vedení a  vyhrála semifinále  Derby whippetů fen (18.81), před Probaxon Ashley a Old Roads Carmen.

Druhý semifinálový běh Federation Sprint greyhoundů měl, v první části dostihu, v čele Rákos Pataki Csavargo Dénes, ve druhé se pak do čela prodral Go Go Dog Bad a běh o délku vyhrál (17.38).

Druhé semifinále Derby whippetů fen vyhrála Dévaj Tara (18.71), když se dostala brzy před vedoucí Arsii Mons of Carinae. Jako třetí se v závěru kvalifikovala Esther Globe Glass.

V úvodním semifinále Derby greyhoundů měl výborný break Swift Quartz a také Do It Now Sally. První zatáčku však Sally neustála a vyřadila z boje o první příčky sebe a pomalu startujícího Jodys Tiesto. Semi nakonec vyhrál silným finišem MH Forest Gump (30.07), o délku a čtvrt před Swift Quartz  a šikovně a silně finišující Dopping Fatah.

Druhé semifinále dokonale vyšlo MH Greentick , měl výborný los, start, early pace a i když mu zdatně sekundoval až do druhé části dostihu Seomra Gaudi , Greentick vyhrál o čtyři a půl délky , v nejrychlejším běhu weekendu.(29.82). Gaudi a Doping Láden šli do finále jako druhý a třetí.

Whippeti psi se utkali ve dvou Derby semifinále. První z nich bylo od úvodních metrů vyrovnaným během mezi Bodie Black Arrows a Cassini Blue North. Cassini byl v posledních metrech o čtvrt délky lepší a  vyhrál (18.70) , před Bodiem a jako třetí se kvalifikoval Probaxon Asthon.

Druhé semifinále mělo podobný scénář, když se o prvenství od startu do cíle přetahovali Dévaj Tunder a Dévaj Pegasus. Pegasus protnul cíl o půl délky dříve (18.62). Dr. Doolittlke Globe Glass byl v závěru silnější než Lakedaimon Ayort Back a postoupil z běhu jako třetí.

…………………………………………………………………………………………………

Finálový den začali greyhoundi dostihem na 492m Federation Trophy. Po startu došlo k vážné kolizi mezi Shelbourne Cupid a Vigorous Conny. Naopak zcela neohroženě a jistě byl v čele od startu až do cíle Lemon Rocky a vyhrál (30.61) o šest a půl délky před Swingalong Vicky a Vigorous Conny.

Federation Trophy whippetů  mělo v průběhu běhu několik strkanic a jako den minulý si nejlépe poradil a dostih o tři délky vyhrál talentovaný Arsene Lupin Cinpress. Druhé místo obsadila Funny Globe Glass a třetí pak Chamnapan River du Tepeé d´Amour.

Do Derby greyhoundů veteránů na distanci 280m nejlépe odstartovala nejstarší Florida Polly. Pak se do vedení dostal Hurricanes Valuta, avšak nakonec se  vedení ujal Kengyelfuto Flipper a dostih vyhrál (17.39) Veteráni by se svými výkony  pořád mohli směle rovnat svým mladším soupeřům. Běh byl jen o jednu délku pomalejší , než finále Federation Sprint.

Neuvěřitelnou přetahovanou o prvenství předvedli v Derby Consolation whippeti feny. Dark Angel Spitfire Moravia dostih vyhrála (19.67) o krátkou hlavu před Bugatti Step Inventum.

V Derby Consolation greyhoundů se přihodilo to, co se bohužel taky může stát, totiž že startovala šestice s klasifikací M. Výborně si poradila z venkovním boxem Vigorous Cindy a naopak Do It Now Sally se ve vnitřním boxu ,opět jako den předtím „našla“ s Jodys Tiesto, a tím pak pro oba dostih prakticky skončil. Výborně se v druhé části dostihu rozběhla MH Orangeflower a Consolation vyhrála (30.12) o pět délek před dobře finišující MH Sugarbaby.

Finále Derby greyhoundů bylo nádherným a čistým během. V boxech zůstal viset Swift Quartz a do první zatáčky vbíhali svorně v čele Seomra Gaudi a MH Greentick. Protilehlá rovina patřila ještě nepatrně Seomra Gaudi. Ve třetí zatáčce však Greentick udělal rozhodující krok k vítězství (30.13) a Gaudi naopak trochu zvadl .Vynikajícím finišem se na druhé místo protlačil Dopping Láden a na třetí pak MH Forest Gump.

V Derby Consolation whippetů psů byl v rovině v čele Dévaj Sir Winston. V zatáčkách se na vedoucího psa postupně dotahoval Dauphin Globe Glass a duel o vítězství nakonec o délku vyhrál (19.27). Třetí byl v cíli Kyle Supersonic.

Federation Sprint Consolation greyhoundů bylo po několika úvodních metrech jednoznačnou záležitostí Dopping Hizballah, který výrazně zvítězil (17.36) před Evening Jet a Elite Joy.

Derby finále whippetů veteránů bylo, jako už mnohokrát  předtím v této kategorii,  velmi hezkým a napínavým během. Ve vedení se postupně vystřídali Handy Supersonic , Bromios Filuta a Ironheart of Champs Runners. V cílové rovině byl o délku lepší Bromios a vyhrál (19.08) o délku před Ironheartem a třetím Handym.

Do finále Derby whippetů fen nejlépe odstartovala Dévaj Tara . Svou malou výhodu nakonec zúročila ve výrazné vítězství ve fenomenálním čase 18.31. Druhá v cíli dostihu byla Dévaj Penny a třetí Old Roads Carmen.

Federation Sprint finále bylo od startu velmi kontaktní . Dlouho vedl Rákos Pataki Csavargo Denes avšak Go Go Dog Bad má zrychlení a potřebnou tvrdost a v dostihu dominoval (17.30) s převahou tří a půl délky před Denes a dobře finišujícím MH Sundance Boy .

Ve finále Derby whippetů psů měl  nejlepší úvod Dévaj Tunder , pak se však začal přetlačovat s Dévaj Pegasus a ještě mezi sebe „vzali“ Bodie Black Arrows. Tímto se otevřela „dálnice“ pro Cassiniho Blue North a ten beze zbytku zúročil svou rychlost a nabídnutou šanci a dostih vyhrál (18.40) o dvě délky před Pegazusem a třetím Thunder.