Kategorie: výsledky/results 2008

OAKS & MASTERS - Rábapatona 19.7.2008

výsledky/results

V graded dostihu A2 whippetů si vybojoval vítězství Vágvágta Dúnadán (19.78) , o délku před Baltazar Yellow Treasures.

V dalším A1 běhu pak Arsia Mons of Carinae (19.07) a v závěrečném A2 Funny Girl Globe Glass (20.03).

V prvním semifinále Masters whippetů psů se brzy dostal do čela Bodie Black Arrows , závěr dostihu zdramatizoval finišem Probaxon Asthon, přesto Bodie o tři čtvrtě délky vyhrál (18.49).

Druhé semifinále vyhrál (18.40) o čtyři délky Dévaj Pegasus před Cassinim Blue North.  …....

V Masters veteránů whippetů vedl v první části dostihu  Ironheart of Champs Runners. V cílové rovině byl silnější Bromios Filuta, který dostih o půl délky vyhrál ( 19.08).

Sprint Invitation greyhoundů se stalo sólo představením pro Kengyelfuto Speed Shiraz.. Málo vídaný start , early pace , to vše vyneslo Shiraz vítězství v dráhovém rekordu 16.77. Zbytek pole dovedl do cíle dobře běžící Tico Flash Klájd,  před naopak chaoticky běžícím Jodys Tiesto.

July Trophy whippetů se proměnilo trochu ve valnou hromadu, když psi více skákali jeden přes druhého, než běželi. Běh nejlépe zvládl Arsen Lupin Cinpress a vyhrál (20.10) před Mono Supersonic.

V Consolation Masters whippetů velmi těsně bojovali o vítězství Lakedaimon Ayort Back a Dauphin Globe Glas. Ten byl v cíli nakonec první (19.14) .

Výborný start v Oaks greyhoundů měla Vigorous Cindy . V první zatáčce se již pomalu do vedení dostala Merry Quest a rychlý dostih vyhrála (29.92), před silně finišující MH Orangeflower. Cindy byla v cíli dostihu třetí.

V Masters Invitation greyhoundů byli, po dobrém startu, v čele Lightwalker a MH Wanda . Vnější stopou se však výborným backstraight pace do čela dostal Kengylfuto Speed Sonny a výrazně pak zvítězil ( 30.37) před duem Dopping Hizballah a MH Wanda.

Po startu Masters greyhoundů provedl  neočekávaný úskok vlevo Packaun Ricardo. Startovní pole do zatáčky přivedli Dopping Láden a MH Greentick. Ricardo na protilehlé rovině předvedl vynikající  rychlost a i silným finišem nakonec dostih vyhrál v nejlepším čase na této distanci. (29.68). Láden doběhl druhý a Derby vítěz MH Greentick pak třetí.

V Oaks whippetů  byla po startu  rychlá Arsia Mons of Carinae a získala si pak náskok. V zatáčkách se pak postupně na čelo dotáhla Old Roads Carmen. Cílovou metou proběhla první Arsia (18.94), o tři čtvrtě délky před Carmen a třetí pak Emmeline Isis Wind.

Výborný start do Masters Sprint greyhoundů měl Packaun Bailey a do zatáčky si držel mírné vedení před ostatním polem. Obě zatáčky perfektně a rychle proběhla Vigorous Xara a v závěrečných metrech byla lepší a dostih vyhrála (17.00) o půl délky před Bailey. Třetí pak doběhl Kengylfuto Speed Scooby o délku a půl zpět.

Po vyrovnaném startu a rovině v Masters whippetů se do zatáčky jako první dostal Dévaj Pegazus a dostih pak poměrně výrazně ovládl a vyhrál o pět délek ,v nejlepším čase na této distanci (18.25). Za vítězným psem finišovali současně do cíle, druhý Bodie Black Arrows a třetí Cassini Blue North .