Kategorie: výsledky/results 2009

SPRING TROPHY - 25.4.2009 Rábapatona

výsledky / results

V semifinálových bězích whippetů fen vyhrály Arsia Mons of Carinae (19.14) a  Doris Filuta (19.10). U whippetů psů vyhrál úvodní semifinále Bodie Black Arrows s mnohadélkovým náskokem a v nejrychlejším běhu dne (18.65). Probaxon Asthon zvítězil v druhém semi (19.11).

V Consolation whippetů fen se postavila na nejvyšší stupínek Probaxon Ashley , po vítězství o tři délky před Barchettou Spitfire Moravia.

Consolation psů  patřilo od úvodních metrů Kylovi Supersonic  , který svůj výrazný náskok z úvodu dostihu uhájil (19.38), před dobře finišujícími soupeři.

V April Cupu greyhoundů výborně startovala Do It Now Sally a Winsom Dream ,. Vigorous Carmen však měla nejlepší early pace a do zatáčky již o krk vedla. Na protilehlé rovině si vedoucí feny udělaly slušný náskok . V závěrečných zatáčkách se Sally ještě pokusila dostih zdramatizovat, avšak Carmen nakonec dostih vyhrála o sedm délek (30.60), před Do It Now Sally a Winsom Dream.

V dostihu whippetů veteránů byl start poměrně vyrovnaný , pak se do čela dostal Ironheart of Champs Runners . V cílové rovině byl nejsilnější Bromios Filuta a vyhrál o tři délky (19.40).

V April Cupu whippetů vedla dostih v rovině Old Roads Carmen, před zatáčkami se už do vedení dostal Armani z Osirisova domu a vyhrál (19.36).

Start Spring Trophy greyhoundů psů byl vyrovnaný, ale zrychlení je silnou stránkou Lemon Rocky.To mu vyneslo vedení v první zatáčce před Cooliska Speed. Rocky v úvodních zatáčkách trochu ztratil a tak až  prakticky do cíle musel hájit své vedení před dotírajícím Speed. Poměrně překvapivě se v dostihu držel Katatjutas Vasco Da Gama a nakonec finišoval třetí za vítězným Lemon Rocky (30.48) a druhým Cooliska Speed.

Vigorous Cindy měla vynikající start a rovinu a vbíhala do zatáček s náskokem tří délek, ve Spring Trophy greyhoundů fen. Zdálo se, že ji již soupeřky nemohou ohrozit , ale v cílové rovině ji přece jenom „ došlo" a z vítězství (30.79) se mohla radovat ,tradičně silně finišující, Moonlight Hunter Orangeflower. Do dostihu neodstartovala favoritka běhu Ardmayle May, která si těsně před během narazila v autě rameno.

Finále Spring Trophy  whippetů fen bylo nejhezčím během dne. Kompaktní pole vedla s mírnou převahou Arsia Mons of Carinae . V cílové rovině nebylo do posledních metrů o vítězi rozhodnuto. Arsia nakonec vyhrála (19.34) o hlavu před Grande Tequila Ticking Timebomb a další půl délky zpět zůstala celkově třetí, Funny Girl Globe Glass.

Na  startu Spring Trophy  greyhoundů  na 280m zůstal tři délky zpět favorit Roeview Josh. Naopak výborně si počínaly obě feny v dostihu Crazy Picture a Clonea Night.  Před zatáčkami se však prakticky všichni soupeři střetli , když každý trochu běžel tam , kam neměl. Tam pak již vedl Dopping Sinfein a náskok před Roview Josh o krk uhájil a vyhrál (17.92).

Whippeti psi ve finále Spring Trophy běželi v první polovině roviny velmi vyrovnaně , tam se však již rozbíhal  a dostal se do čela  Bodie Black Arrows  .  Byl  dobíhán, až do cíle, Probaxon Asthonem , ale dostih vyhrál o dvě délky (18.68), před Asthonem a třetí pak protnul cíl s větším odstupem Dévaj Sir Winston.