Kategorie: výsledky/results 2009

ST. LEGER & SUPERSONIC TROPHY - 9.5.2009 Rábapatona

 

 výsledky / results  

V dopoledních semifinále St . Leger whippetů zvítězili : Arsia Mons of Carinae , Funny Girl Globe Glass , Bodie Black Arrows , Dévaj Thunder.

Consolation St Leger vedl do cílové roviny Kyle Supersonic , v závěrečných metrech byl nejsilnější Armani z Osirisova domu a vyhrál.

Start v Supersonic Trophy greyhoundů měla nejlepší Moonlight Hunter Szaffi a Do It Now Sally. V první zatáčce Szaffi zavřela Vigorous Carmen a Sally se dostala do kontaktu se Swift Spring. Vedoucí fena si získala poměrně velký náskok. Carmen se ještě častečně na čelo dotáhla, ale Szaffi v dostihu zvítězila 30.75 o délku před Carmen , třetí nakonec finišovala Moonlight Hunter Wanda.

Vigorous Cindy měla opět vynikající první část dostihu, vedla do poloviny protilehlé roviny , kde se na ni dotáhla Perfect Runner Sweety a také Perfect Runner Tony Montana. Sweety nešikovným přeskočením srazila Cindy na zem a způsobila tak i velkou kolizi, které se ještě dobře vyhnul Tony Montana , pozdější vítěz (30.66) a Elita  Co Co , která pak doběhla druhá ,před nakonec ještě třetí Sweety.

V May Cupu whippetů se v čele dostihu nejprve držela Oochigeas Halina , v druhé polovině pak dominoval Bryan Adams Cinpress a vyhrál o pět délek, v rychlém běhu (18.94).

Feny  whippetů předvedly napínavý souboj o vítězství. Po startu všem ulétla o pět délek Funny Girl Globe Glass. Soupeřky pak její náskok postupně zkracovaly. Na cílové linii byla nakonec nejdříve o délku Doris Filuta (19.17), před Funny Girl a Arsií Mons of Carinae.

Swingalong Vicki měla výborný úvod dostihu May Trophy a do zatáčky nabíhala v nekontaktním vedení. Vicki dostih odvodila, až do poslední zatáčky , kde se však  nezadržitelně dostával dopředu pozdější vítěz Winsom Dream (30.99) . Vicki doběhla druhá ,před třetí Dopping Gennie.

V St. Leger se od prvních metrů tlačili Moonlight Hunter Forest Gump a Lemon Rocky. Jejich kontakt pak vyvrcholil v zatáčkách a tím se již do jistého vedení dostal Kengyelfuto Speed Sonny . Ten později St. Leger vyhrál s velkou převahou (30.04) .V posledních metrech dostihu se na druhou pozici dostal Fenomen Co Co  , třetí pak zůstal o hlavu zpět Forest Gump.

Do Supersonic Trophy na sprintérské distanci nejlépe vyběhla Elbony Tiffany. Early pace měl pak Kengyelfuto Speed Scooby a do zatáčky již mírně vedl a dostih o dvě délky vyhrál před Tiffany a další tři zpět pak zůstal Cooliska Bullitt.

Whippeti psi v St. Leger měli hned po startu velké „nedorozumění", když Dévaj Thunder a Moonman Supersonic vzali do kleští Bodie Black Arrows. Zatímco Thunder se z potíží dostal velmi lehce a v dostihu zvítězil (18.77) pro další dva dostih byl dostih ztracen. Druhý finišoval Chamnapan River du Tepee d´Amour před třetím Choctaw River du Tepee d´Amour.