Kategorie: výsledky/results 2009

OAKS & MASTERS - 13.6.2009 Rábapatona

výsledky / results 

 

  

V semifinálových bězích Oaks whippetů vyhrály Arsia Mons of Carinae a Dévaj Ultimátum.

V Masters psů si v semifinále nejlépe počínali Cassini Blue Nort a Bodie Black Arrows.

 

Consolation Oaks whippetů vyhrála Boogaboo Of Carinae (19.55), když vedla před svými soupeřkami již od startu.

 

 V Consolation Masters whippetů vedl od prvních metrů Bryan Adams Cinpress a vyhrál dostih s mnohadélkovým náskokem (18.86), před Dauphinem Globe Glass.

 

Výborný start do Derby Trial Stakes měla Moonlight Hunter Upsy Daisy a nabíhala do zatáčky první. Ty však už dobře proběhl Cooliska Bullitt a na protilehlé rovině byl již ve vedení . Dostih pak vyhrál (30.46). Silným závěrem  na druhé místo doběhl Noah v. Monarchenhugel a odsunul Perfect Runner Tony Montana na třetí pozici.

 

Ardmayle May měla výborný break a early pace v Oaks . Jen trochu horší byla Monnlight Hunter Szaffi. Ta však nešikovným přeskočením v zatáčkách vedoucí fenu pozastavila. V závěru byla zase napadením zbrzděna Szaffi a tak nakonec Oaks vyhrála, tradičně dobře finišující, Moonlight Hunter Orangeflower (30.97) před Szaffi a May.

 

V Oaks whippetů byla od prvních metrů nepatrně v čele Arsia Mons of Carinae . Dévaj Ultimatum a Oochigeas Halina se snažily až do cíle vedoucí fenu předstihnout, ale ta si svou pozici uhájila a tím i vítězství o jednu délku před Ultimatum , ¾ délky zpět byla Halina.

 

Kengyelfuto Speed Shoes a Tico Flash Klájd sváděli vyrovnaný souboj ve startovní rovině v Cinpress Sprint Trophy. V zatáčkách si vyměnili stopy a to nakonec rozhodlo. Speed Shoes vyhrál dostih (17.12) o délku před Klájd . Třetí pak byl v cíli Roeview Josh, který byl na této pozici celý dostih.

 

V Masters whippetů vystartoval výrazně lépe  než soupeři Cassini Blue North. Z této pozice již pak dostih zcela ovládl (18.80). O další místa se pak sváděl vyrovnaný souboj, ve kterém se zamotal např . Bodie Black Arrows . V  cíli si na druhou příčku doběhl Choctaw River du Tepee d´Amour ,před nestárnoucím Bromiosem Filuta.

 

V Masters se dal očekávat v první zatáčce ve vedení Lemon Rocky a Moonlight Hunter Nicky. Byl to však Cooliska Speed , který měl vynikající úvod dostihu. Nakonec se ukázalo, že distanci ustojí dobře a vynikající běh proměnil ve vítězství v Masters. V dostihu dlouho druhý Nicky byl na cílové čáře předstižen Fenomenem Co Co.