Kategorie: výsledky/results 2009

CZECH DERBY & Federation Sprint & Greyhound Racer Puppy Trophy - Rábapatona 4. - 5. 7. 2009

výsledky / results semi 

výsledky / results final 

Semifinálové běhy whippetů fen vyhrály Dévaj Penny (19.14), o délku před Bluebottle of Carinae a Dévaj Tara (18.87), o délku před Dévaj Ultimatum.

Probaxon Asthon vyhrál o krátkou hlavu první semi whippetů psů (18.87) před Dévaj Pegazus . V tom druhém vyhrál Dévaj Thunder (18.67) o čtyři délky před Bryan Adams Cinpress.

V graded dostihu byl první v cíli Dévaj Sir Winston o délku a půl před New Star Supersonic.

První semifinále Greyhound Derby bylo od prvních metrů neuvěřitelně vyrovnané a psi si několikrát vyměnili vedoucí pozice, až se nakonec z vítězství mohl radovat Swift Armour (31.03) . O půl délky zpět zůstal druhý Cooliska Bullitt.

Druhé semifinále překvapivě zcela ovládl Go Go Dog Diego a postupoval do finále jako vítěz (30.13). O druhé místo velmi tvrdě bojovaly Ardmayle May a MH Orangeflower. Orangeflower finišovala nakonec druhá.

Třetí semifinále se neobešlo bez problémů v první zatáčce . Tam však vedl MH Nicky a běh vyhrál před silně finišujícím Kengyelfuto Speed Sonny.

____________________________________________________________________

Derby Invitation vyhrála MH Sugarbaby (30.81), když si v průběhu dostihu vytvořila velký náskok, který Kengyelfuto Speed Shoes ,druhý v cíli, finišem už nedokázal zlikvidovat.

V Consolation Derby whippetů fen zvítězila Boogaboo of Carinae (19.83) před Buggati Step Inventum.

Consolation Derby whippetů psů pro sebe velmi brzy rozhodl Arsene Lupin Cinpress . Ostatní vyrovnané pole předčil o šest délek (19.28). Druhý v cíli byl pak Chamnapan River du Tepee d´Amour.

V tradičním Federation Sprintu greyhoundů bylo ve startovní rovině pole vyrovnané . Z něj pak před zatáčkou vystřelil  pozdější vítěz Kengyelfuto Speed Scooby. Scooby vyhrál v rychlém běhu (16.78) před druhou Perfect Runner Mendi.

Federation Trophy whippetů bylo bylo až do poslední zatáčky velmi vyrovnané . Tam se ze skrumáže odpoutal Al Pacino Cinpress a dostih vyhrál před New Star Supersonic.

Derby whippetů veteránů mělo jednoznačného favorita v Dévaj Sir Wiston. Ten se také brzy ujal vedení a dostih vyhrál (19.29), před Ironheartem of Champs Runners.

Federation Trophy greyhoundů bylo  velmi hezkým soubojem. Do první zatáčky nabíhali psi prakticky v jedné linii. V závěru se prosadil finišem Winsom Dream (30.75) a odsunul na druhou příčku Swingalong Vicky.

V Consolation Derby greyhoundů bojovali o vítězství Ardmayle May a MH Forest Gump. Ten měl silnější závěr a Consolation vyhrál (29.93) před May a třetím Noah v. Monarchenhugel.

Finále Derby whippetů fen bylo velmi vyrovnané do poslední zatáčky . Tam se všem vzdálila Dévaj Tara a zopakovala si loňský triumf (18.66). Druhou příčku si vybojovala Dévaj Ultimatum.

Vynikající start v Greyhound Racer Puppy Trophy měla MH Upsy Daisy,  avšak báječné zrychlení vyneslo do čela dostihu Ardmayle Squaw. Ta v dostihu dominovala a vyhrála (17.05) o čtyři délky před Upsy Daisy a Randah Reason.

Výborný start do finále Derby whippetů psů měl Dévaj Pegazus, ale také překvapivě Probaxon Asthon. Když se pak k nim přidal Dévaj Thunder měl dostih strhující průběh a koncovku. Pegazus si vybojoval trofej (18.81) o půl délky před Asthonem a třetím Thunder. 

 V Derby finále greyhoundů se potvrdilo známé pořekadlo „ Early pace wins the race - zrychlení vyhrává dostih „. Moonlight Hunter Nicky měl výborné zrychlení a spolu s Go Go Dog Diego se vyhnuli problémům v obou úvodních zatáčkách. Na protilehlé rovině se ještě pokusil dostat zpět do dostihu Kengyelfuto Speed Sonny , ale Nicky předvedl vynikající běh a vítězství (29.73) o dvě délky uhájil, před Sonny a senzací Derby Diegem z Chorvatska.