Kategorie: výsledky/results 2009

CZECH CHAMPIONSHIP & TEREZAS NIKITA OPEN - 18.7.2009 Rábapatona

 

výsledky / results 

V dopoledních semifinále whippetů fen byla nejrychlejší Devaj Ultimatum (19.01), druhé semi pak vyhrála Oochigeas Halina (19.07).

Graded dostih vyhrál Jackpot ze Spingbart (19.84) .

Whippetům psům zaručovala pouze dvě první místa v semi postup do finále. Cassini Blue North zvítězil v prvním (18.82) , Bryan Adams Cinpress (18.77) ve druhém a Forest Gump Globe Glass (18.67) ve třetím.

-----------------------------------------------------------------------------------------

V July Trophy whippetů odvodila dostih Old Roads Carmen, ale finiš a vítězství patřilo Dr . Doolittle Globe Glass (19.70).

Funny Girl Globe Glass předčila výrazně své soupeřky v Consolation whippetů fen a vyhrála (19.69) před Probaxon Ashley.

Joes Noble se vyhnul všem problémům v dostihu , když  zvládl výborně první část  a do zatáčky již nabíhal neohrožen v čele. Dostih vyhrál (17.13) před Ardmayle Squaw.

Consolation whipetů psů se v závěru zúžilo na těsný souboj mezi Choctaw River d. T. d´Amour a Probaxon Asthon . Asthon byl v závěru lepší a v Consolation zvítězil (19.23) o dvě délky před Choctaw River.

V Czech Championship fen naprosto perfektně vše /box , start , zrychlení/  sedlo Perfect Runner Sweety . Merry Quest se sice až do posledních metrů  snažila pozdější vítězku ohrozit, ta si však už prvenství (30.63) nenechala vzít. Merry Quest zůstala dvě délky zpět a třetí pozici vybojovala silným finišem Dopping Fatah.

V July Trophy greyhoundů výborně startovala MH Kiss Me Quick . V zatáčkách se pak již  v čele usadila Foulksrath Lass a v dostihu dominovala (30.27) , před Winsom Dream , který silně končil .

Poměrně vyrovnaný start a úvod dostihu mělo finále whippetů fen. Výborné zrychlení pak vyneslo do  vedení Oochgeas Halinu. Dévaj Ultimatumm se sice ještě v závěru vedoucí feně přiblížila, ale Halina dostih vyhrála (19.52) o dvě a půl délky před Ultimatum.

Je to náhoda , není to náhoda ? Tak zněla otázka po semifinále whippetů psů, po velmi rychlém běhu Forest Gumpa Globe Glass. Záhy po startu finále  však Forest Gump předvedl fantastické zrychlení , kterému nikdo nestačil a v dostihu zvítězil před Cassinim Blue North o dvě a půl délky. Třetí finišoval Dévaj Thunder. Tedy žádná náhoda , jen další zbytečně marněný a trápící se talent, který se nemůže plně projevit v kennelklub dostizích.

Dopping Laden nabíhal v mírném vedení do zatáček v Terezas Nikita Open. Tam se však už do čela propracoval Chilli Kobra a druhé části dostihu již jej všichni sledovali z uctivé vzdálenosti. Kobra vyhrál dostih (30.09) před výborně finišující Kengyelfuto Speed Sweet , která o krátkou hlavu předstihla na cíli Roeview Josh.

V Czech Championship greyhoundů psů měl vynikající start Perfect Runner Tony Montana. Early pace pak zaručilo favoritovi  Brother Mick vedení . V půli protilehlé roviny se zdálo , že se na výrazném vedení Micka nemůže nic změnit . Pak se však fantasticky rozběhl Cooliska Bullitt a nakonec mu chybělo pouze půl délky na vítězného Brother Mick (29.94).

Vichřice , zima , tma , přívalový déšť , ale i tak řada vynikajících výkonů. To vše provázelo celý dostihový meeting.