Kategorie: výsledky / results 2010

OAKS & MASTERS & DERBY TRIAL STAKES & CINPRESS TROPHY - Rábapatona 12.6.2010

výsledky / results 

Semifinále Oaks whippetů vyhrály Arka z Osirisova domu (19.09) a Oxana Supersonic (17.86 TR) .

V Masters whippetů pak Pascha Supersonic 18.62 a  Orlando Supersonic (17.52).

..... 

V June Sprint  se brzy po startu oddělila od zbytku pole Winter Joy a soupeři pak měli problémy v zatáčce a tak vše vyústilo ve vítězství Joy (17.42) s odstupem před Half a Brandy .

Whippeti veteráni začali dostih velice vyrovnaně ,  později se pak dostal do vedení Kyle Supersonic , aby pak neodolal závěru Dr. Doolittla Globe Glass, který o půl délky zvítězil (19.31) , před Kylem a Dauphinem Globe Glass.

Cipress Sprint greyhoundů měl v čele Foulksrath Lass , po dobrém startu a zrychlení. V polovině roviny se však úžasně rozběhl Kengyelfuto Sky a do zatáček nabíhal na vedoucí pozici . Dostih vyhrál (16.76) ,před Lass a Perfect Runner Sweety, v nejrychlejším běhu od dob polobratra Shiraz.

V Cinpress Trophy whippetů sváděli největší souboj o vítězství My Boy ze Spingbart Gou a nakonec vítězná Betacanis of Carinae (19.19).

Governors Posh měla dobrý úvod dostihu a s náskokem dvou délek vbíhala do zatáček před soupeři v Cinpres Trophy na klasickou distanci. Ostatní  velmi těsně bojovali o pozice až do cíle . Posh vyhrála o pět délek (30.83), před druhým v cíli Z -Eagles Vieri a třetí Kendalli.

V Derby Trial Stakes si zrychlením zajistil vedení a pak dobrou pozici v zatáčkách Hugocinate. Svůj náskok v průběhu dostihu postupně zvyšoval. Ostatní  si v dostihu nedarovali ani centimetr a tak Hogocinate vyhrál výrazně (30.10), před duem Splendid Lad a Kengyelfuto Skyberry.

Po startu Oaks whippetek bylo pole prakticky v jedné rovině , trochu zpět zůstala  Oxana Supersonic. Ta se pak před soupeřky dostala  poměrně rychle a patří ji vítězství (17.95) , před vyrovnanou dvojicí Miss Miracle ze  Spingbart Gou a New Star Supersonic.

V Masters Sprint greyhoundů  měli dobrý break Cashen Gery a Mums Lee. Ah Sure Duffy a Belgium Vision pak měli dobré early pace . Zvenku volně běžící Mums Lee si v zatáčkách vypracovala rozhodující převahu před vnitřními psy a dostih o jeden a půl délky vyhrála (16.86) , před Belgium Vision a třetím Ah Sure Duffy.

Málo vídaný start měl do Masters whippetů Orlando Supersonic . Mezi soupeři pak v průběhu roviny  došlo k několika drobným kontaktům, protože bězěli velmi vyrovnaně . Orlando si doběhl pro vítězství (17.48 TR) a druhou příčku si zajistil na cílové čáře ,o krátkou hlavu,  Magmatic Ocean před Paschou Supersonic.

V Oaks greyhoundů měla výborný break a early pace Chocolat Camolin . Puckaun Romina ,po horší startu, dvakrát změnila stopu a ztratila . Chocolat držela vedoucí pozici velmi těsně , před dotírajícími soupeřkami , které to zkoušely zevnitř , zvenku , ale Chocolat uhájila vedení až do cíle a Oaks o délkuvyhrála (30.36)  , před Rominou a nakonec třetí Randah Reason.

V Masters greyhoundů  udělal vše , jak má být - start , zrychlení a jistý průběh zatáčkami Cashen Holly. Ovšem překvapivě jen délku v zatáčce ztrácel Fenomen Co Co , který tak měl zaděláno na dobrý běh , vzhledem k jeho silnému finiši. Ve třetí zatáčce se Fenomen dostal do těsného vedení a finišem pak v Masters o dvě a půl délky vyhrál (29.56) před Holly a ještě silněji finišujícím Kengyelfuto Speed Sonny.

...

Mená ako : Gejza , Lojza , Břéťa , Julča , Lúďa slibovala dobrou zábavu , bylo to sice bez přípravy , ale co už...., no ,ale když přišla Máňa , no tak to byl konec.

...