Kategorie: výsledky / results 2010

CZECH DERBY & FEDERATION SPRINT - Rábapatona 3. - 4. 7. 2010

 

výsledky / results  3/7/10

výsledky / results  4/7/10

V semifinále whippetek si nejlépe vedly  vítězné  Oxana Supersonic (17.81 TR) a Arka z Osirisova domu (18.75).

Mezi psi pak zvítězili Magmatic Ocean (18.37) a Orlando Supersonic (17.68).

V prvním semifinále Derby greyhoundů potvrdil nevšední early pace Kengyelfuto Sky a své soupeře značně převýšil již v úvodu dostihu. V prvních zatáčkách se za vedoucímm psem držela MH Upsy Daisy a Dopping Boy. Na protilehlé rovině se na druhou postupovou pozici dostala již Dopping Black Magic Woman a v cíli bylo pořadí Kengyelfuto Sky (29.77) a Black Magic Woman.

Ve druhém semi se do zatáčky první dostal překvapivě Dopping James Bond , následován duem Foulksrath Lass a Dopping Laden . Od druhé do čtvrté zatáčky probíhal těsný souboj o postupové příčky. Nejsilnější byli v závěru vítězný MH Nicky (29.91) a Dopping Laden.

Výborný start a pro něj nevídané zrychlení měl v závěrečném semi Kengyelfuto Speed Sonny. V první zatáčce byl následován Hugocinate a Go Go Dog Diego. Naopak v boxech zůstala viset a ztratila dostih Kengyelfuto Speed Sweet. Ve druhé zatáčce se vedoucí pes poranil sval a pole  se promíchalo. Na protilehlá rovině měl největší rychlost Hugocinate (30.56) a náskok a vítězství si udržel před silně finišující Dopping Bonnie , která o krátkou hlavu / tři tisíciny/ předčila třetího Diego. 

..............................................................................................................................................

V Derby Invitation se na start postavili pouze tři greyhoundi , když další byli po semifinále značně unaveni a škrtnuti. Nicméně o to hezčí běh předvedly feny /shodou okolností/ v tomto dostihu. Vedoucí MH Upsy Daisy postupně soupeřky předběhly a na cíli byla Randah Reason (30.80) o ¼  délky dřív než Foulksrath Lass.

V Consolation whippetů se ve startovní rovině v čele držela Annabelle z Osirisova domu a My Boy ze Spingbart Gou. Ten už do zatáček nabíhal první a dostih pak vyhrál (19.07) , před Annabelle a Boogaboo of Carinae.

Po startu Federation Sprintu greyhoundů se velice rychle od pole oddělili Ah Sure Duffy a ve velké fazóně běhající Mums Lee.. Ta se stává téměř „neporazitelnou" na sprint distanci a opět zvítězila (16.83) o tři délky před Duffym a dobře finišující Kengyelfuto Sunny.

Opravdu nevšední start a rovinu měl v Derby whippetů veteránů Bromios Filuta. Až mezi zatáčkami se na vedoucí pozici dostal favorizovaný Dr. Doolittle Globe Glass a pak si už vítězství nenechal vzít (19.32) . Za ním pak doběhli ,druhý Dauphin Globe Glass a nakonec třetí Bromios.

Do Federation Trophy greyhoundů na klasické distanci nejlépe vystartovala MH Sugarbaby. Pole bylo velmi vyrovnané a pozice se několikrát vyměnily. Z vítězství se radoval ve svém prvním dostihu Dopping Malibu (31.38) před Radha Reason.

V Derby Consolation greyhoundů se na vedoucích pozicích , po startu a v první zatáčce, drželi Dopping Boy a Dopping James Bond. Od protilehlé roviny si Boy držel vedení a za ním se pak pořadí postupně měnilo. Dobrým finišem se nakonec v cíli objevila Kengyelfuto Speed Sweet na druhém místě , za vítězným Boy(30.60).

Ve finále Derby whippetů fen se poměrně dlouho po startu drželo pole vyrovnaně . Z něj se pak oddělila trochu v útlumu běhající  Oxana Supersonic , pak rovněž Miss Miracle ze Spinbart Gou. V cíli vítěznou Oxanu (17.90) následovaly Miss Miracle a třetí Arka z Osirisova domu.

Po startu Derby whippetů psů se prakticky ihned na vedoucí pozici dostal Orlando Supersonic , jemuž zdatně sekundoval Magmatic Ocean a také dobře běžící Piranha Supersonic. Ve druhé části Orlando soupeřům poodskočil a Derby vyhrál (17.61) před Magmatic Ocean a v závěru lépe běžícím Paschou Supersonic.

Finále Derby greyhoundů přivedl, po vyrovnaném startu,  do první zatáčky favorizovaný Kengyelfuto Sky , ovšem v kontaktu s Hugocinate a nestárnoucím Dopping Laden. Z této trojice odpadl v zatáčkách Hugocinate (problém s ramenem) . Na protilehlé rovině se Sky ještě „rozběhl" a o vítězi (29.81) nebylo pochyb. Laden finišoval jako druhý a loňský vítěz MH Nicky pak třetí. Feny ve finále se pak musely spokojit s dalšími pozicemi.

 .........................................................................................................................

Významný rekord meetingu překonala Supersonic Vizsla , a to délkou svých uší. Significant record was broken by Supersonic Vizsla with her ears lenght.

........................................................................................... 

Semi 3.7.2010

 

Final 4.7.2010