Kategorie: výsledky / results 2010

CZECH CHAMPIONSHIP 492/350m & EU DERBY TRIAL STAKES & TEREZAS NIKITA OPEN - Rábapatona 21.8.2010

výsledky / results

Whippeti feny měly na programu tři semifinále , v nichž si první dvě zajistily postup do finále. V prvním semi Oxana Supersonic zvítězila v novém rekordu  22.13 ,před druhou Esther Globe Glass.

V druhém pak Oochigeas Halina  vyhrála (23.90) ,před Chuckle Bohemia Snap Dog.

Ve třetím si připsala vítězství Kristyn Vlapan (23.71) ,před Arkou z Osirisova domu.

Mezi psi ovládl první semi Magmatic Ocean (22.74) , druhý byl Pascha Supersonic.

Druhé semi pak vyhrál Orlando Supersonic (22.35) před stále dobře „naladěným" Cassinim Blue North.

Dostih whippetů veteránů vyhrála, po vynikajícím startu a zrychlení ,Old Roads Carmen (24.88) ,před téměř současně finišujícím duem Dr.Doolittle Globe Glass a Barchetta Spitfire Moravia.

Invitation dostih whippetek dlouho vedla Arsia Mons of Carinae , v cílové rovině ji předčila Anabelle z Osirisova domu a vyhrála (25.05).

August Trophy greyhoundů bylo v první zatáčce velice vyrovnané. V průběhu dostihu se do čela dostala Moonlight Hunter Ripply . V cílové rovině se silným finišem nakonec prosadila Kendalli a o půl délky vyhrála (30.96), před Ripply a Aronem.

Consolation whippetů fen bylo neuvěřitelně vyrovnané prakticky celou distanci . Jen stěží se dalo říci , kdo je momentálně ve vedení. V cílové rovině pak soupeřkách kousek poodskočila Grande Tequila Ticking Timebomb a vyhrála (24.31) ,před New Star Supersonic a Betacanis of Carinae.

V consolation whippetů psů předstihl ,v závěru vyrovnaného běhu , vedoucího Moonmana Supersonic  My Boy ze Spingbart Gou (24.29).

V Derby Trial Stakes o „vstupenky" do zářiového Evropského Derby bojovali greyhoundi naprosto úchvatným způsobem. Senzační break a early pace měl Infinito Boris a to mu vyneslo vedení , které držel až do třetí zatáčky . Tam se na první pozici  dostala Foulksrath Lass . Vítězství ji však nakonec sebral o půl délky ,skvělými posledními metry, Z Eagle Adriano ( 29.91).

V dalším dostihu August Trophy  greyhoundů na klasické distanci se celou distanci drželo v čele modré trio Dopping Malibu , Lulu a Harps Dynamite. V závěru se mezi ně silným finišem vklínila Kipili. Malibu dostih vyhrál o jeden a půl délky ,před Lulu a další 3/4 délky zpět doběhla Kipili.

Finále whippetů fen vyhrála s mnohadélkovým  náskokem  Oxana Supersonic (22.19) . Silný finiš přinesl Kristyn Vlapan stříbrnou pozici ,o půl délky před Oochigeas Halinou a jen hlavu zpět byla Arka z Osirisova domu.

V Terezas Nikita Open Sprint se dal očekávat souboj o vítězsví mezi Ah Sure Duffy a druhým z ME 08 v Rábapatoně Puckaun Bailey . Duffy měl nejlepší early pace , potvrdil roli favorita a zvítězil (17.06) ,před Baileym o čtyři délky. Třetí pak doběhl ,navrátivší se po zdravotní pauze, Dopping Bosco.

Magmatic Ocen doslova vlétl do finále whippetů psů a džel se v čele  s Orlandem Supersonic až do závěrečné zatáčky . Orlando bral vítězství (22.30) po silnějším konci , před Magmatic Ocean a třetím Paschou Supersonic.

V Czech Championship greyhoundů na klasické vzdálenosti měl  start a  rovinu, jako by  rodilý sprinter, Fenomen  Co Co a v první zatáčce byl s náskokem dvou délek první. V úvodu dostihu se na druhém místě držel ,trochu překvapivě ,Dopping James Bond . Kengyelfuto Speed Sweet měla pak dobrý finiš , který ji zajistil druhé místo ,o čtyři a půl délky za vítězným Fenomenem (29.47) .