Kategorie: výsledky / results 2010

PUPPY DERBY & SELECT STAKES & G&W SHOP OPEN & WHIPPET DERBY - Rábapatona 16.10.2010

výsledky / results 

Semifinále whippetů kategorie do 13kg předznamenalo finálovou vyrovnanost , když zvítězili o krk Finta Ticking Timebomb (19.13) a Figo Ticking Timebomb (19.28).

V Puppy derby semi vyhráli Chiméra Bohemia Snap Dog (18.74) a Pascha Supersonic (18.46).

Open semifinále vyhrál nejprve Magmatic Ocean (17.92) a pak Cassini Blue North (18.69).


Supersprintem prošla nejlépe Florence Globe Glass a ve finále zvítězila před Esther Globe Glass.

October Trophy greyhoundů na 280m bylo vyrovnaným dostihem až na cílovou metu, tam byla o délku první MH Kiss Me Quick (17.43) před Puckaun Zoro.

Derby whippetů veteránů bylo neméně vyrovnané. Od poloviny roviny vedoucí Old Roads Carmen  uhájila vedení až do cíle (19.25) , před dotírajícím Dr. Doolittle Globe Glass.

V Puppy Stake greyhoundů na 280m výrazně předčil ostatní Perfect Runner Maximus (16.87). Druhá doběhla pak Heartland Action před Nuclear Limit.

Consolation Whippet Derby Open se po vyrovnaném průběhu rozhodovalo až v posledních metrech , kde Grande Tequila Ticking Timebomb (19.21) o půl délky porazila Boogaboo of Carinae.

V Greyhound and Whippet Shop Open greyhoundů na distanci 492m měla excelentní start a zrychlení Primo Marinas . Brzké vedení zúročila ve vítězství v nejlepším čase fen (29.50) . Ostatní soupeři měli neuvěřitelně těsný a kontaktní dostih a ve dvou délkách se pak dostali do cíle ,v pořadí Andor a Foulksrath Lass.

V October Trophy greyhoundů se z pole ,po kontaktech v úvodu s pozdější diskvalifikací ,oddělilo  vedoucí due Talisker Skye a Primo Gee. Ten nakonec zvítězil (30.88) před Skye.

V  dostihu whippetů October Trophy se poměrně brzy do vedení dostala Funny Girl Globe Glass a do cíle doběhla první s náskokem pěti délek před Gaiou Bohemia Snap Dog a půl délky zpět třetí Annabelle z Osirisova domu.

Puppy Derby whippetů vyhrál favorit Pascha Supersonic (18.59) , ale druhá v cíli Chiméra Bohemia Snap Dog ukázala, že je velký talent a zaostala jen o délku a půl.  Ostatní finalisti se trochu potýkali sami se sebou , jak to občas v puppy dostizích bývá a zůstali výrazněji zpět.

Po vyrovnaném startu v Select Stakes greyhoundů na sprint distanci se v půli roviny dostal do vedení Ah Sure Duffy. Po velkém souboji s Puckaun Romina a Qeusthouse Tobey se nakonec radoval z vítězství o délku švýcarský Tobey (17.33) před Duffym a Rominou. Nepříjemný pád a následný otřes , nakonec bez následků, postihl loňskou vítězku ME a EU Derby Sprint Ardmayle Squaw.

Cílovou fotografii Whippet Derby do 13kg bylo nutné prozkoumat několikrát. Byl to výsledek pěkného dostihu , kde se v těsném vedení vystřídalo několik finalistů , aby se celé pole  dostalo do cíle zhruba ve třech délkách. Na cílové čáře byl „nejšťastnější" Figo Ticking Timebomb (19.26) , když o krátkou hlavu předčil Betacanis of Carinae a My Boy se Spinbart Gou.

Do finále Whippet Derby Open vlétl , jako ve svých nejlepších letech, Cassini Blue North . Pak jej ve vedení vystřídal Magmatic Ocean , který si doběhl pro vítězství (17.96), před Cassinim a trochu překvapivě třetím Mahoney ze Spingbart Gou.

Challenge Trophy whippetů bylo matchem, ve kterém po startu a rovině vedl o délku a půl Orlando Supersonic . Oxana Supersonic se v zatáčkách dotáhla a v cílové rovině byla silnější a zvítězila o jeden a a půl délky (17.43).

Select Stakes greyhoundů na 492m bylo nádherným , čistým dostihem , kde v první zatáčce vedla Ardmayle May. Do protilehlé roviny vbíhal na vedoucí pozici Kengyelfuto Sky . Jen délku zpět se držel Kengyelfuto Snow. Ten se nakonec stal vítězem (29.58) o krk před Skye a třetí May zůstala tři délky zpět.

Vynikající break a zrychlení měl v Puppy Derby greyhoundů Z Eagle Yukon. Nedobrý úvod a pak celý dostih měla nedávná vítězka Eu Derby Puppy Trophy Kengyelfuto First Bibor. Yukon se držel vedení do poslední zatáčky , kde jej vystřídal pozdější vítěz Kengyelfuto First Blue (30.02). Druhý pak finišoval Yukon ,o půl délky před Kengyelfuto First Blondy.